Facebook Centrum Pro Dvojcata Logo Daruj

Archiv aktualit

Seminář ŠKOLNÍ ZRALOST 27.3.2018

Zveme Vás na seminář o školní zralosti, který se koná 27. 3. od 16 hod.

Dozvíte se, co dítě musí umět, aby mohlo nastoupit do 1. třídy, nebo jestli je zralé pro roli školáka. Pokud přemýšlíte o odkladu, na semináři se dozvíte co pro něj udělat. Seminářem Vás provede lektorka a psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková, která se věnuje hlavně rodinné psychologii. Bude
i dostatek času pro Vaše dotazy.

TĚŠÍME SE NA VAŠI ÚČAST!

Na seminář je nutné se přihlásit. Počet míst je omezený. Stačí krátce napsat na email info@familyofficeolomouc.cz. Cena za lekci je 60Kč, která se platí v hotovosti na místě. Seminář se koná ve vzdělávací místnosti FOO na adrese: náves svobody 41, Olomouc Holice. Můžete si u nás uvařit čaj nebo kafe za minimální poplatek.
 

KURZ kreslení MANDALY - 28.4.2017

KDYŽ ROZKVETE MANDALA - celodenní kurz kreslení MANDALY. 

OLOMOUC 28. DUBNA 2018 od 9 - 16 hod.

Získejte know-how, jak si vytvořit svou mandalu. Odnesete si krásný obraz dle Vaší fantazie, pocitů a kreativity. Strávíte den v klidné atmosféře, odpočinku a relaxace při tvoření. Každý obraz je originál. Kurz je vhodný pro začátečníky.

Co s sebou?
obyčejnou tužku
gumu
strouhátko
pastelky (ne akvarelové)
pravítko 30 cm
úhloměr
kružítko

Lektorka Mgr. Zuzana Krulová se kreslení věnuje, protože ji to nesmírně baví. Mandaly pro ni představují sílu, krásu a rozmanitost. Ráda předá své know-how a zkušenosti aby i vy jste zvládli vytvořit svou jedinečnou mandalu. Na Zuzčinu práci se můžete podívat ZDE.

Na kurz je nutné přihlášení na email: zuzana.krulova@email.cz.
Cena kurzu činí 1200Kč / osoba. Počet míst je omezený. Na místě si můžete uvařit čaj či kávu. Počítáme i s obědovou pauzou - je možné si jídlo ohřát v mikrovlnce, nebo objednat z nedaleké restaurace, nebo si zajít na oběd. Papuče jsou k dispozici :)

CO JE VLASTNĚ MANDALA? A CO ZNAMENÁ?
Mandala znamená kruh nebo dokonce magický kruh. Je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele. Pokud tvoříme nebo sledujeme pravidelné obrazce mandaly, duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. Při práci s tímto systémem dochází k lepší spolupráci levé a pravé mozkové hemisféry a k řadě dalších harmonizačních pochodů.
Mandala krásně působí v interiéru a je dominantou prostoru.

PŘEDPORODNÍ KURZ - ŘÍJEN 2018

Srdečně Vás zveme na předporodní kurz pro nástávající rodiče dvojčat, který pořádá Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty v Olomouci.

Kurz začíná 9. října 2018 a je rozdělen do dvou setkání na jednotlivá témata. Setkání je vždy v úterý od 16:00 do 18:00 hod. v termínu 9.10.2018 / 16.10.2018.

Můžete se zúčastnit obou setkání nebo pouze jednoho na Vámi vybrané téma. Cena za jedno setkání je 400 Kč pro těhotnou maminku včetně doprovodu.

Na setkání je nutné se přihlásit pomocí krátké zprávy se zájmem o kurz na email z.starostikova@seznam.cz vždy do pondělí (předchozího dne termínu kurzu).

Přednášky povede psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková.

Kurz probíhá v Centru na adrese: náves Svobody 38/41, Olomouc Holice (1. patro v budově pošty).

TÉMA 9. října 2018: TĚHOTENSTVÍ A POROD DVOJČAT

specifika těhotenství s dvojčaty, péče o těhotnou maminku, prožívání těhotenství, jak pečovat o děti v bříšku, termín porodu dvojčat, vaginální porod, porod císařským řezem, výbava - co s sebou do porodnice, kdy vyrazit do porodnice, vaginální porod - stádia porodu, porod císařským řezem, indikace k císařskému řezu, péče o novorozená dvojčata, péče o předčasně narozená dvojčata

TÉMA 16. října 2018: KOJENÍ DVOJČAT A RODIČOVSTVÍ

příprava na kojení v těhotenství, výhody kojení pro děti a maminku, technika kojení – praktický nácvik poloh při kojení, péče o prsy, výživa kojící matky, možné problémy s kojením a způsoby jejich řešení, péče o dvě děti, rituály, dělení pozornosti mezi dvě děti, způsoby komunikace, specifika rodičovství s dvojčaty, role otce, prarodičů, sourozenců, výchovné přístupy k dvojčatům (výběr jmen, oblečení, hračky), specifické oblasti vývoje (podpora identity, období vzdoru, …)

TĚŠÍME SE NA VÁS! 

Konference ŽIVOT S DVOJČATY-DVOJNÁSOBNÁ RADOST 16. října 2018

Vážená dvojčata, rodiče dvojčat, zájemci o život s dvojčaty,

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty si Vás dovoluje pozvat na 7. konferenci "ŽIVOT S DVOJČATY - DVOJNÁSOBNÁ RADOST".

Konference se koná 16. října 2018 od 9:00 do 15:30 v Centru na adrese: náves Svobody 41, Olomouc - Holice (1. patro v budově pošty).

Na své si přijdou nastávající rodiče, rodiče předškolních dětí, odborníci a všichni co se o život s vícerčaty zajímají.

Rodičům nabízíme využití dětského koutku ve vedlejší místnosti za dohledu asistentek (počet a věk dětí musí být nahlášeno v přihlášce).

Přihlášku, program, časový rozvrh, anotace přednášek a organizační informace naleznete ZDE.

Těšíme se na Vás!

5-12.11.2018 probíhá Mezinárodní týden vícečetných porodů

Právě probíhá MEZINÁRODNÍ TÝDEN VÍCEČETNÝCH PORODŮ
5. - 12. listopadu 2018

Vyhlašovatelem je Mezinárodní rada pro vícečetné porody ICOMBO, jejímž cílem je zvýšit povědomí o jedinečné potřeby multiple-narození kojenci, děti, dospělé a jejich rodiny na podporu jejich zdraví, vzdělávání a dobrých životních podmínek.

http://icombo.org/

Pomoc rodinám - příběhy

Na našich stránkách WWW.DVOJCATA.NET jsme uveřejnili další příběhy rodin, které potřebují finanční/materiální pomoc nebo jen slovní podporu v jejich nelehkém životě ❣️

PŘÍBĚHY jsou veřejné a kdykoli přístupné i pro sdílení

PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT - říjen 2017

Srdečně Vás zveme na předporodní kurz pro nástávající rodiče dvojčat, který pořádá Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty v Olomouci.

Kurz začíná 24. října 2017 a je rozdělen do čtyř setkání na jednotlivá témata. Setkání je vždy v úterý od 16:00 do 18:00 hod. v termínu 24.10.2017 / 31.10.2017 / 7.11.2017 / 14.11.2017

Přednášky vedou zkušení odborníci! Partner nebo jakákoliv osoba, která Vám bude pomáhat po porodu zdarma.

Více informací naleznete v letáku, nebo v sekci NABÍZÍME/předporodní kurzy.

Přihlášky prosím posílejte do pátku 20.10.2017 na z.starostikova@seznam.cz.

TĚŠÍME SE NA VÁS! 

VÝCHOVA DVOJČAT odměny a tresty 21.11.2017

Pořádáme přednášku na téma Výchovy dvojčat ODMĚNY A TRESTY
v úterý 21. listopadu 2017 od 16-17.30 hod.
 
Jsou tresty potřeba? Jak děti motivovat? Jak využít přirozených důsledků?
Kromě teoretického úvodu s Vámi psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková probere i konkrétní situace. Beseda bude prakticky laďená a přinese Vám tipy a doporučení pro řešení různých situací. 

Budeme rádi za Vaši účast!

Pro účast na přednášce je nutné napsat přihlášení na email dvojcata@dvojcata.net do 24.10.2017.
Přednášku pořádáme v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty na adrese náves Svobody 41, Olomouc-Holice. Vstupné je 60Kč.

Těšíme se na Vás!!

Zúčastněte se výzkumu na téma: VZÁJEMNÝ VZTAH MEZI JEDNOVAJEČNÝMI DVOJČATY A JEJICH PARTNERY V OBDOBÍ MLADÉ DOSPĚLOSTI

Milí rodiče,
znáte nebo máte v okolí jednovaječná dvojčata ve věku 20 – 30 let, z nichž alespoň jedno už má vlastní rodinu? Pomozte, prosím, studentce 3. ročníku oboru Psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci s výzkumem v rámci bakalářské práce.

Téma: VZÁJEMNÝ VZTAH MEZI JEDNOVAJEČNÝMI DVOJČATY A JEJICH PARTNERY V OBDOBÍ MLADÉ DOSPĚLOSTI

Zaručena je anonymita ve výzkumu i možnost případně odstoupit kdykoli v jeho průběhu.
V případě jakýchkoli dotazů i zájmu se výzkumu zúčastnit, kontaktujte realizátorku výzkumu na email: verca.kocmanova@seznam.cz.

Děkujeme!

Přispěli jsme na terapii pro Julinku.

Podařilo se nám získat finanční příspěvek na rehabilitační pobyt pro Julinku v Complex Therapy.

DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM, KTEŘÍ SE FINANČNĚ PODÍLELI!!!

Dvojčátko Julinka má vzácný Angelmanův syndrom. Je nutná celodenní a celoživotní asistence. Toto postižení doprovází řada zdravotních komplikací, kvůli kterým navštěvuje mnoho specialistů (fyzioterapeut, ergoterapeut, raná péče, logoped, psychiatr, psycholog, neurolog). Angelmanův syndrom je neléčitelný, avšak dají se potlačovat některé jeho příznaky opakovanou speciální terapií, ta ale není hrazena pojišťovnou. 

FINANČNĚ PODPOŘIT JULINKU MŮŽETE STÁLE A KDYKOLIV, aby byla léčba efektivní, musí být opakována.

Julince držíme pěstičky, je to moc šikovná a statečná holčička.

Julinčin příběh si můžete přečíst na našich stránkách v sekci Příběhy nebo na facebooku Julinčiny kudrliny.

SETKÁNÍ 7.12.2017 Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Ke staženíSoubor (jpg)
Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na SPOLEČNÉ SETKÁNÍ všech účastníků
dobrovolnického programu
 
Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc.
Setkáme se ve ČTVRTEK 7.12.2017 od 15:30 do 17:00
v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty na adrese:
náves Svobody 41, 1. patro, Olomouc - Holice.

Rádi bychom s vámi strávili příjemné odpoledne, podělili se navzájem o dojmy, zážitky a zkušenosti z programu, zhodnotili dosavadní fungování programu a představili si plány do budoucna.

Zveme tímto i nové zájemce z řad dobrovolníků i rodin! Přijďte se informovat či jen podívat, jak program funguje v praxi. Na setkání je možná registrace do programu.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Více informací o programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty ZDE. Aktuality sledujte na Facebooku

DEN VÍCERČAT 19.8.2017 v parku Mirakulum

RC Milovice vás srdečně zve na

DEN VÍCERČAT A REKORDŮ,

který proběhne v sobotu 19.8. 2017 v Parku Mirakulum.

park Mirakulum

RC Milovice

KONTAKTNÍ RODIČOVSTVÍ A ŽIVOT S DVOJČATY - první e-kniha

První elektronická kniha o
KONTAKTNÍM RODIČOVSTVÍ A ŽIVOTU S DVOJČATY
je na světě.

Vydavatelka paní Lucie Harnošová je zakladatelka Brány k dětem, lektorka a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení.

"Děti jsou obrovským darem a dvojčátka dvojnásobným.
Prožívejte společně s nimi radost a vzájemnou blízkost."

Pokud chcete získat skvělý eBook o Kontaktním rodičovství a to úplně zdarma, stačí zadat váš email ZDE.

Nové příspěvky v sekci POVZBUZENÍ k přečtení právě pro vás :)

Na stránkách www.dvojcata.net máme v hlavním menu sekci "POVZBUZENÍ" pro maminky, rodiče, kteří si třeba s tak početnou rodinou neví rady nebo neví jak vše mohou zvládnout.

URČITĚ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ - možná se v příbězích uvidíte právě vy a možná se i zasmějete :)

Nově jsme přidali i příběh maminky tří dětí Lucie Ernstové, kterou možná znáte z kurzů. Lucie je dlouholetá propagátorka a lektorka kurzů kontaktního rodičovství, zdravého nošení a vázání šátku, zdravého přebalování, bezplenkové komunikační metody, předporodní přípravy a kurzů zdravého stravování.
Facebook: Kontaktní rodičovství s dvojčaty a vícerčaty - podpůrná skupina
 

Pravidelně dostáváme od ostatních rodičů dvojčat, ať už budoucích nebo stávajících, zpětnou vazbu oceňující sekci Pozbuzení na našem webu www.dvojčata.net. Potvrzují nám, že jim životní příběhy jiných rodin velice pomohly. Dodaly jim odvahu a díky nim přestaly mít obavy, jak život s dvojčaty zvládnou. Rodiče, kteří se dostali do komplikované životní situace, získali přečtením zkušeností ostatních rodin světlou naději do budoucna.
Prosíme vás tímto, abyste přispěli i Vy svým alespoň krátkým příběhem, zamyšlením, svými vlídnými slovy či radami do naší sekce a pomohli nám měnit dvojnásobnou starost na dvojnásobnou radost. Příspěvky můžete zasílat na náš email.

Děkujeme Vám! 

BURZA PRÁCE A VZDĚLÁNÍ 17.října 2017 v Olomouci

Přeposíláme zajímavou pozvánku na BURZU PRÁCE A VZDĚLÁNÍ 2017.
Úterý 17. 10. 2017, od 9:00 do 17:00 hod., na Výstavišti Flora Olomouc, v pavilonu A.

Akce je zaměřena na volbu povolání a vhodné školy, i na hledání zaměstnání. Vystavuje na ní cca 60 významných zaměstnavatelů Olomouckého kraje a cca 25 středních a vysokých škol, které si tito zaměstnavatelé přizvali proto, že poskytují kvalifikaci, která jim na trhu práce chybí. Každá z firem bude mít na místě svého personalistu, připraveného odpovídat na dotazy, chybět nebudou ani poradci z ÚP Olomouc.

Od 11 hod se můžete těšit na seminář, na kterém se budou inzerovat volné pracovní pozice v administrativě ve státní sféře.

Více informací na www.burzapav.cz

VÝCHOVA DVOJČAT u malých dětí 25.10.2017

Pořádáme přednášku na téma Výchovy dvojčat u malých dětí. Na přednášce se budeme věnovat přímo vašim otázkám s lektorkou Mgr. Zuzanou Staroštíkovou.

Budeme rádi za Vaši účast.

Pro účast na přednášce je nutné napsat přihlášení na email dvojcata@dvojcata.net do 24.10.2017.

Přednášku pořádáme v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty na adrese náves Svobody 41, Olomouc-Holice.
Vstupné je 60Kč.
O patro níže můžete využít hlídání vašich ratolestí v RC Heřmánku. Hlídání lze domluvit max den předem do 14:00 u paní Veselé na tel: 736783629 dle aktuálního ceníku. 

Přednáška: JAK SI NAJÍT ČAS PRO SEBE? 11.7.2017

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na  přednášku.

V úterý 11. července 2017 od 16-17:30 hod. se na vás těšíme při přednášce
JAK SI NAJÍT ČAS PRO SEBE?

Přednáškou vás provede lektorka a psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková.
Hlídání dětí není zajištěno. Vstupné na přednášku je 60 Kč.
Přednáška probíhá v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty na adrese náves Svobody 41, Olomouc-Holice (prostory Family Office Olomouc).

Přihlášení na přednášku zašlete prosím na email z.starostikva@seznam.cz do 10.7.2017.

............................................................................

Těšíme se na Vás!! 

Hledáme děvčata dvojčata ve věku 25let pro seriál Soudkyně Barbara

Znáte seriál SOUDKYNĚ BARBARA vysílaný na TV Barrandov? :)

Pro další díl hledáme hodně podobná DĚVČATA DVOJČATA ve věku 25let.
Prosíme o pomoc a sdílení, nevíte o někom? :)

Zájemci ať kontaktují přímo scénáristu pana Šimona Pečenku:
simon.pecenka@seznam.cz, +420 775 315 389, +420 731 701 312

Budeme se těšit na díl s dvojčaty

Konference ŽIVOT S DVOJČATY-DVOJNÁSOBNÁ RADOST 30. května 2017

Vážená dvojčata, rodiče dvojčat, zájemci o život s dvojčaty,

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty si Vás dovoluje pozvat na 6. konferenci "ŽIVOT S DVOJČATY - DVOJNÁSOBNÁ RADOST" konanou pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka.

V rámci NÁRODNÍHO TÝDNE PRO RODINY S DVOJČATY A VÍCERČATY se konference koná 30. května 2017 od 9:00 do 15:30 v kongresovém sále Olomouckého kraje na adrese Jeremenkova 40a, v 2. patře (v blízkosti Olomouckého vlakového nádraží).

Olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty se letos již pošesté ocitne v roli pořadatele unikátní akce meziregionálního setkání organizací a odborníků, kteří pracují s rodinami s dvojčaty/vícerčaty.

Novinkou pro letošní rok je dětský koutek.

Občerstvení zajištěno!

Více informací o konferenci ZDE.

Těšíme se na Vás!

Přednáška: ODMĚNY A TRESTY 9. května 2017

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na cyklus přednášek, které pro Vás připravujeme.

V úterý 9. května 2017 od 16-18 hod. se na vás těšíme při přednášce
ODMĚNY A TRESTY.

Přednáškami vás provede lektorka a psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková.
Hlídání dětí není zajištěno. Vstupné na přednášku je 60 Kč.
Přednášky probíhají v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty na adrese náves Svobody 41, Olomouc-Holice (prostory Family Office Olomouc).

Přihlášku na přednášku vyplňte prosím do 8.5.2017: PŘIHLÁŠKA

..........................................................................


Další přednáška proběhne v úterý 13.6.2017 a vy můžete hlasovat na jaké téma bude ;) Hlasujte ZDE do čtvrtka 1.6.2017. 
Jaké téma je pro vás aktuální? Co vás nejvíce zajímá?

TÉMA PŘEDNÁŠEK:
Jak vést děti k samostatnosti a odpovědnosti
Jak si najít čas pro sebe

............................................................................

Těšíme se na Vás!!

NÁRODNÍ TÝDEN PRO RODINY S DVOJČATY A VÍCERČATY 28.5. - 3.6.2018

 
Právě probíhá druhý ročník
Národního týdne pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
pod heslem
„Čím více, tím lépe!“

Národní týden pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty je týdnem na podporu rodin s dvojčaty a vícerčaty. Každý rok ho oslavíme vždy první týden v červnu v souvislosti období oslav Mezinárodního dne dětí.

V roce 2018 probíhá v týdnu od 28.5. - 3.6.2018.

Cílem je upozornit na problematiku dvojčat a vícerčat, informovat veřejnost o náročném životě těchto rodin a poskytnout samotným rodinám podporu. Ačkoliv rodin s vícerčaty přibývá, stále mají nedostatek informací, pomoci a dostupných služeb.

V tomto týdnu budou po celé republice probíhat různé akce za účelem zvýšení povědomí o jedinečných potřebách rodin s dvojčaty. 

Více informací ZDE.
 

NOVELA ZÁKONA: Zvýšení rodičovského příspěvku pro vícerčata od 1.1.2018

Ještě před začátkem prázdnin v roce 2017, podepsal prezident republiky novelu zákona o státní sociální podpoře. 

Účinnost ustanovení o rodičovském příspěvku pro rodinu s vícerčaty je stanovena od 1. 1. 2018.

Velmi podstatné je i přechod. ustanovení:

Při stanovení nároku na rodičovský příspěvek a jeho výši podle § 30 odst. 1 zákona č. 117/1995 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, se přihlíží k částce rodičovského příspěvku vyplacené při péči o více dětí narozených současně za dobu přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona. Pokud již došlo k zániku nároku na rodičovský příspěvek z důvodu vyčerpání částky 220 000 Kč a rodič nadále pečuje alespoň o 2 děti narozené současně ve věku do 4 let, vzniká mu ode dne 1. ledna 2018 nárok na rodičovský příspěvek ve výši 110 000 Kč. Přiznání nároku na rodičovský příspěvek i zvýšení dosavadní částky se provede na žádost.

Zde nejdete podrobné informace:

http://socialni-davky-2013.eu/rodicovsky-prispevek-2018-zvyseni-na-dvojcata-a-zmena-podminek-pro-volbu-mesicni-castky/

................................................................................................

Ve středu 12. 4. 2017 schválila Poslanecká sněmovna novelu zákona (č. 117/1995 Sb.) o státní sociální podpoře. Ministrovi Janu Chvojkovi se v rámci této novely podařilo prosadit návrh na zvýšení rodičovského příspěvku pro rodiny s vícerčaty. Ty dosud měli nárok na stejný rodičovský příspěvek, jako by se jim narodilo jediné dítě.

Nově dostanou 1,5 násobek běžné výše rodičovského příspěvku. Budou tedy čerpat 330 000 místo nynějších 220 000 korun.

Mediální příspěvky z 12.4.2017:

Den otevřených dveří 1.6.2017

Zveme Vás na Den otevřených dveří!

Přijďte se podívat jak a kde Centrum funguje 1. června 2017 od 9 - 15 hod.

Zjistíte také, jaké projekty realizujeme, co máme v plánu,  co nabízíme a s čím vším Vám můžeme pomoci.

 

Sídlo Centra je na adrese: náves Svobody 41 (1. patro), Olomouc-Holice (budova pošty). 

Jak se k nám dostanete?
Autobusem č.12 nebo č.19 z hlavního vlakového nádraží Olomouc směr Holice vystupte na konečné zast. „Holice“ – 50m vlevo od zastávky je budova pošty a v prvním patře nás najdete.
Autem ze směru Přerov na kruhovém objezdu u STK druhým výjezdem. Potom druhé odbočení vpravo a první odbočení vpravo kolem autobusové zastávky. Pokračujte rovno asi 50m a jste u nás. Výhodou je parkování zdarma na ulici Náves Svobody a v okolí.
Městská část Holice je plně vybavena. V blízkosti se nachází Česká pošta, restaurace, obchod s potravinami, květinářství, řeznictví, škola, školka, dětské hřiště. V blízkosti je také Olympie Olomouc, benzina.
 

LETNÍ SETKÁNÍ RODIN 1.6.2017 - Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na společné LETNÍ SETKÁNÍ všech účastníků dobrovolnického programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc.

Setkáme se ve ČTVRTEK 1.6. 2017 od 15:30 do 17:00 na školním hřišti ZŠ Olomouc Holice (za budovou pošty).

Rádi bychom s vámi strávili příjemné odpoledne, podělili se navzájem o dojmy, zážitky a zkušenosti z programu, zhodnotili dosavadní fungování programu a představili si plány do budoucna.

Zveme tímto i nové zájemce z řad dobrovolníků i rodin!
Přijďte se informovat či jen podívat, jak program funguje v praxi.
Na setkání je možná registrace do programu. 

TĚŠÍME SE NA VÁS! 

Více informací o programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty ZDE.
Aktuality sledujte na Facebooku.

Hlasujte v anketě a rozhodněte TÉMA PŘEDNÁŠKY, kterou pro vás připravíme 13. června 2017!

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na cyklus přednášek, které pro Vás připravujeme.

HLASUJTE v anketě
o tématu druhé přednášky, která se uskuteční

v úterý 13. června 2017 od 16-18 hod.
Vstupné na přednášku je 60 Kč.

Přednáškami vás provede lektorka a psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková.

TÉMA PŘEDNÁŠEK:

Jak vést děti k samostatnosti a odpovědnosti
Jak si najít čas pro sebe

............................................................................

Jaké téma je pro vás aktuální? Co vás nejvíce zajímá?

Hlasovat můžete do 1.6.2017!

Přednášky se budou konat v prostorách Family Office Olomouc na adrese náves Svobody 41, Olomouc-Holice (v prvním patře budovy pošty)

Family Office Olomouc

Těšíme se na Vás!! 

Pednáška na téma: PRAVIDLA A HRANICE VE VÝCHOVĚ

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na cyklus přednášek, které pro Vás připravujeme.

V úterý 4. dubna 2017 od 16-18 hod. se na vás těšíme při přednášce
PRAVIDLA A HRANICE VE VÝCHOVĚ.

Jsou vůbec potřeba? Jak moc je důležitá rodičovská důslednost?

Přednáškami vás provede lektorka a psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková.
Hlídání dětí není zajištěno. Vstupné na přednášku je 60 Kč.
Příhlášení prosím zašlete na email z.starostikova@gmail.com do pondělí 3.4.2017.
Přednášky probíhají v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty na adrese náves Svobody 41, Olomouc-Holice.

..........................................................................
Další přednáška proběhne v úterý 9.5.2017 a vy můžete hlasovat na jaké téma bude ;)
TÉMA PŘEDNÁŠEK:
Odměny a tresty
Jak vést děti k samostatnosti a odpovědnosti
Jak si najít čas pro sebe
............................................................................
Jaké téma je pro vás aktuální? Co vás nejvíce zajímá?
Hlasovat můžete do úterý 2.5. 2017!

Těšíme se na Vás!!

Nošení dvojčat v šátku - nově vložený článek

Do sekce "k přečtení" jsme nově vložili zajímavý článek na téma "nošení dvojčat v šátku".

Článek zpracovala maminka, lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců Pavla Dandová.

http://dvojcata.net/151/noseni-dvojcat-v-satku

POZVÁNKA na Vánoční setkání 20.12.2016 - program Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Srdečně Vás zveme na setkání všech účastníků dobrovolnického programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty na Olomoucku.

ÚTERÝ 20.12.2016 od 16:00 do 17:30 v herně RC Heřmánek (náves Svobody 41, Olomouc-Holice, budova pošty)

Jedná se o setkání všech účastníků programu spolu s realizačním týmem. Na setkání bychom chtěli představit vznik a průběh celého programu na Olomoucku, představit se navzájem a umožnit tak vzájemné sdílení zkušeností, jak dobrovolníků tak rodin.

Zveme tímto i nové zájemce z řad dobrovolník i rodin!
Přijďte se informovat či jen podívat, jak program funguje v praxi. Na setkání je možná registrace do programu.

Součástí setkání bude představení plánů Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty pro rok 2017.

Pokud se již připravujete na Vánoce pečením, můžete donést své cukrovinky na ochutnání, zatímco si Vaše děti pohrají v herně ;)

Těšíme se na Vás!

STUDIJNÍ PRÁCE - Zvláštní schopnosti dvojčat - DOTAZNÍK

PROSÍME, PODPOŘTE STUDIJNÍ PRÁCI NA TÉMA DVOJČAT vyplněním dotazníku, DĚKUJEME!

Dobrý den,
píši ročníkovou práci na téma "ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOSTI DVOJČAT". Mým cílem je blíže prozkoumat vztahy, komunikaci a zvláštní propojení, které mezi námi dvojčaty nepochybně existuje :) Vytvořila jsem dotazník a potřebuji co nejvíce respondentů. Děkuji všem za vyplnění. Monika

DOTAZNÍK K VYPLNĚNÍ: zde

Další zajímavé stujní práce si můžete přečíst na našich stránkách ;) studie

Děkujeme všem za spolupráci!!

PŘÍSTUP UČITELŮ K INDIVIDUALITĚ DVOJČAT - Podpořte výzkum

Máte doma jednovaječná dvojčata?
Jsou žáky prvního stupně ZŠ?
Vnímáte, jaký mají učitelé přístup k individualitě vašich dětí?

Sdílejte své zkušenosti a podpořte bakalářskou práci na téma
Přístup učitelů k individualitě dvojčat.

 

" Cílem výzkumu je analýza přístupu učitelů k individualitě dvojčat v rámci společné školní třídy.

Pro výzkumnou část své bakalářské práce hledám respondenty z řad jednovaječných dvojčat na prvním stupni základní školy a dále respondenty z řad učitelů prvního stupně, kteří vyučují jednovaječná dvojčata v jedné třídě. Součástí výzkumu je rozhovor s jednovaječnými dvojčaty a s učiteli prvního stupně základní školy, kteří v současné době vyučují jednovaječná dvojčata v jedné třídě. Délka rozhovoru je přibližně 30 minut.

Získané informace budou zpracovány anonymně dle ustanovení zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Zpracováním se rozumí shromažďování, uchovávání, třídění a vyhodnocení. Z výzkumu je možno kdykoliv odstoupit."

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat: misazakov@gmail.com

S pozdravem Michaela Žáková

PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT - Únor 2017

Srdečně Vás zveme na předporodní kurz pro nástávající rodiče dvojčat, který pořádá Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty v Olomouci.

Kurz začíná 7. února 2017 a je rozdělen do čtyř setkání na jednotlivá témata. Setkání je vždy v úterý od 16:00 do 18:00 hod. v termínu 7.2.2017 / 14.2.2017 / 21.2.2017 / 28.2.2017

Přednášky vedou zkušení odborníci! Partner nebo jakákoliv osoba, která Vám bude pomáhat po porodu zdarma.

Více informací naleznete v letáku, nebo v sekci NABÍZÍME/předporodní kurzy.

Přihlášky prosím posílejte do pátku 3.2.2017 na z.starostikova@seznam.cz.

TĚŠÍME SE NA VÁS! 

Centrum pořádá konferenci: ŽIVOT S DVOJČATY - DVOJNÁSOBNÁ RADOST

I letos jsme pro vás tradičně připravili konferenci "Život dvojčaty - dvojnásobná radost", která proběhne v úterý 15.11.2016 ve vyzkoušených a příjemných prostorách Krajského úřadu Olomouckého kraje v Olomouci..

Opět jsme pozvali odborníky, kteří se věnují rodinám s dvojčaty a rádi se podělí o své znalosti a zkušenosti.

V dopoledním bloku se můžete těšit na téma Proměny partnerského vztahu po porodu dvojčat, Bonding a klokánkování u dvojčat či Jak (si) udržet všech pět pohromadě, příspěvek přímo z milovické rodiny s paterčaty.
V odpoledním bloku tradičně proběhne Meziregionální setkání klubů dvojčat a vícerčat, na kterém se budou prezentovat aktivity klubů dvojčat napříč ČR. Toto jedinečné setkání nám opět umožní naplánovat další společné aktivity na rok 2017.

Přijměte srdečné pozvání od olomouckého Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, které jako každý rok i letos připraví konferenci tak, aby jsme se všichni cítili příjemně!

Za tým Centra Mgr. Zuzana Staroštíková

Kontakt na koordinátorku konference: Zuzka Hoferková / 724 937 515 / konference@dvojcata.net

MATERIÁLNÍ SBÍRKA zimního oblečení pro měsíční dvojčata-chlapce

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty pořádá materiální sbírku pro Marcelu, maminku měsíčních dvojčátek-chlapců a tříleté holčičky.

"Sbírka pro Marcelu"

Mladá maminka Marcela z Olomouce se ocitla v roli samoživitelky. Nyní je v tíživé situaci, jak finanční tak materiální. Je těžké, takřka nemožné zajistit veškeré potřeby pro tři děti z jednoho rodičovského příspěvku.

 PROTO SI VÁS DOVOLUJEME OSLOVIT S PROSBOU O POMOC!

S maminkou Marcelou jsme v kontaktu a sepsali jsme seznam potřebných věcí:

 • jedna dětská postýlka - nyní jsou kluci v jedné
 • vybavení do postýlky: matrace, peřinka, povlečení, prostěradlo
 • komoda pod přebalovací pult a na uskladnění věcí
 • jednorázové pleny č.1 a 2
 • sušené mléko - jedničkové pro měsíční děti - nyní používají Nutrilon ale může být i jiná značka
 • vlhčené ubrousky
 • kosmetika pro děti (rybilka, bepanten, olejíček,..)
 • OBLEČENÍ:
 • JIŽ MÁME pro chlapce - vel. 62 - zimní kombinézy, teplé čepičky a rukavičky
 • JIŽ MÁME pro chlapce - vel. 62 - zimní oblečení (bundy, kalhoty, body s dl.r., ponožky,...)
 • pro holčičku - vel. 104 - zimní kalhoty, tepláky, trička s dl.r.

Máte některé z těchto věcí, které byste mohli/chtěli darovat? A tím pomoci mamince s dvojčátky v tíživé situaci?

Pak můžete věci dovézt/zaslat do Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty do 30. listopadu 2016. Předem po domluvě každý pracovní den mezi 8:00 - 15:00 na adrese: náves Svobody 41 (budova pošty), 779 00 Olomouc-Holice. Po domluvě s koordinátorkou sbírky je i možné předání na jiném místě v Olomouci.

Koordinátorka sbírky: Zuzka Hoferková / 724 937 515 / dvojcata@dvojcata.net (V případě, že budete chtít darovat větší věci, prosím kontaktujte koordinátorku aby se nám nesešli např. čtyři postýlky :)

Pokud byste chtěli pomoci finančně, můžete zaslat jakoukoli peněžní částku na veřejný sbírkový účet Centra 249 168 159/0300 nebo jednoduše kliknout zde "Klikni a daruj" . Stačí uvést variabilní symbol "Sbírka pro Marcelu" a my rádi předáme!

PŘEDEM DĚKUJEME ZA VAŠI POMOC A VĚŘÍME, ŽE DÍKY VÁM POMŮŽEME MAMINCE S DVOJČÁTKY DO ZAČÁTKU! 

PROSÍME O VÁŠ HLAS - podpoříte projekt Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Vážení a milí přátelé,
protože se ucházíme o finanční podporu v rámci grantové žádosti ČSOB Pomáháme regionům a vybrali nás do hlasování o divokou kartu, budeme Vám vděční, když do 30. 11. podpoříte svým hlasem náš program Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc na těchto stránkách:

http://www.csobpomaharegionum.cz/divoka-karta#olomoucky.

Stačí kliknout na "hlasovat" / zadat svůj email / na svém emailu ve zprávě kliknout na odkaz potrzení.

Program funguje úspěšně již 2 roky a za tu dobu ulehčil život mnoha rodinám s dvojčaty. Pomozte nám prosím, abychom mohli i nadále rodinám poskytovat reálnou fyzickou pomoc a umožnit jim lépe zvládat běžný den.
Mockrát Vám děkujeme za podporu! 

DĚKUJEME ZA KAŽDÝ HLAS A SDÍLENÍ !!!

Tým Centra

Den rekordů - park MIRAKULUM - 20. srpna 2016

Ke staženíSoubor (jpg)

Přijďte pokořit hned několik rekordů během jediného dne a užít si společný den s vícerčaty ;)

V sobotu 20. srpna se k nám do parku sjedou dvojčata, trojčata a čtyřčata z celé republiky (bez věkového omezení) Společně s domácími milovickými paterčaty se opět pokusíme posunout hranice možného o nějaký ten kousek dál. K nim se přidají „klokaní“ mámy a tátové, tedy rodiče nosící dítě na těle. Do třetice budou za zvuku bubnů lámat rekord stovky amatérských bubeníků.

Park najdete na adrese Topolová 629, 289 24 Milovice http://www.mirakulum.cz/kontakt/

Více informací o akci či parku: http://www.mirakulum.cz/

Hledáme rodiny s vícerčaty, které chtějí svého asistenta ;)

Nový školní rok začal i na univerzitě, a proto čekáme příval nových asistentek.
Máte zájem o asistentku zdarma na 2-3 hodiny týdně? Jste rodina s dvojčaty/vícerčaty z Olomouckého kraje?
Zkontaktujte koordinátorku programu a zajistěte si svoji asistentku.

Přihlašovat se do programu můžete kdykoliv, Váš zájem vítáme!
Zkontaktujte koordinátorku programu Bc. et Bc. Lucii Ševčíkovou:
telefon: +420 730 521 788
e-mail: asistentsdvojcaty@gmail.com 

PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT - říjen 2016

Srdečně Vás zveme na předporodní kurz pro nástávající rodiče dvojčat, který pořádá Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty v Olomouci. 

Kurz začíná 5. října 2016 a je rozdělen do čtyř setkání na jednotlivá témata. Setkání je vždy ve středu od 16:00 do 18:00 hod. v termínu 5.10.2016 / 12.10.2016 / 19.10.2016 / 26.10.2016

Přednášky vedou zkušení odborníci! Partner nebo jakákoliv osoba, která Vám bude pomáhat po porodu zdarma.

Více informací naleznete v letáku, nebo v sekci NABÍZÍME/předporodní kurzy http://dvojcata.net/predporodni-kurzy.

Přihlášky prosím posílejte do pondělí 3.10.2016 na z.starostikova@seznam.cz.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

POZVÁNKA na setkání Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty 7.6.2016

Vážení účastníci programu Asistent do rodiny,
srdečně Vás zveme na 4. společné "Letní setkání účastníků programu
Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc", které se uskuteční v úterý 7.6.2016 od 16:30 do 18:00hod. v herně Rodinného centra Heřmánek v Olomouci - Holici.

Budeme rádi, když si budeme moci všichni opět sdělit naše dojmy, zážitky a informace z asistence, jak se program vyvíjí, čeho jsme docílili a jaké plánujeme vize do budoucna - jak z pohledu organizačního týmu, tak hlavně z pohledů vás - jako účastníků programu.

Setkání proběhne tradičně v přátelské atmosféře.
Zváni jsou kromě všech účastníků programu a jejich
blízkých také noví zájemci o vstup do programu z řad asistentů i rodin.

(Předem děkujeme za sdílení, doporučení :)
Opět uvítáme Vaše domácí ochutnávky - buchty, koláče, pomazánky.
Opět připomínám naši oblíbenou větu, když každý donese něco, bude toho plno.

Těšíme se na Vás! :)
Za organizační tým programu

Adriana Jemelková
koordinátorka programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc 

POZVÁNKA na besedu "ODMĚNY A TRESTY?" 1.8.2016 v 17:30hod.

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


V rámci projektu "Besedy o rodičovství a výchově"
pořádá multismyslové relaxační centrum SNOEZELEN OLOMOUC
besedu na téma "ODMĚNY A TRESTY?".

Odměny a tresty? Nebo přirozené důsledky? Jak dítě motivovat?

Kromě teoretického úvodu s Vámi psycholožka Zuzana Staroštíková probere i konkrétní situace. Během besedy je i prostor na otázky, prostor k zamyšlení.

Přijďte v pondělí 1.8.2016 v 17:30hod. do centra Snoezelen, Mariánská 7, Olomouc. Vstupné 40Kč, nemusíte zasílat přihlášku ani registraci, prostě přijďte :) 

Získali jsme elektrický vozík pro Lukáška :)

Díky nadačnímu příspěvku z prostředků sbírkového projektu Pomozte dětem ve výši 35.000,- jsme mohli realizovat projekt

"Svoboda pohybu - elektrický vozík pro Lukáška"

a tak dofinancovat nákup elektrického vozíku pro handicapovaného Lukáše Kameníčka (http://www.lukaskamenicek.cz).

V rámci pomoci stále nabízíme možnost přispět přes sbírkový účet rodinám, které to opravdu potřebují.

http://dvojcata.net/136/pribehy

POZVÁNKA na WORKSHOP "Jak sladit rodinu práci a osobní život..a nezbláznit se?" 8.6.2016 v Olomouci

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Srdečně vás zveme na WORKSHOP "Jak sladit rodinu, práci a osobní život...a nezbláznit se?".

Workshop je určen maminkám, tátům, ale i budoucím rodičům a všem, kdo musí slaďovat a nědy jim to drhne. 

Pořádáme v prostorách Family Office Olomouc s možností hlídání dětí o patro níž v Rodinném centru Heřmánek.

Informace o Family Office Olomouc, informace o hlídání dětí.

Přihlášky, dotazy, počet a věk hlídaných dětí prosím zasílejte do 6.6.2016 12:00 na info@familyofficeolomouc.cz

Na vaši účast se těší lektorka Zuzka Staroštíková.

POZVÁNKA na kondiční běh v Olomouci 23.6.2016

Srdečně vás zveme na sportovní zábavné odpoledne !

Čtvrtek 23.6.2016 od 16.00 - 18.00 v olomouckém parku, Smetanovy sady.

Pro rodiny s vícerčaty je připravena speciální kategorie BĚH DVOJČAT/TROJČAT na 100m :)

Těšit se můžete také na kvízové soutěže s losováním výher, skákací hrad a malování na obličej.

Drobné občerstvení a odměny zajištěny!

Zasíláme pár fotek z minulého dne v pohybu :) 

NOVĚ k přečtení STUDIE NA TÉMA DVOJČAT

Nově jsme přidaly na webu kategorii "studie na téma dvojčat" k přečtení pro rodiče dvojčat, a všechny co mají zájem o tyto informace!

Jde o studentské práce, výzkumy, diplomové a bakalářské práce. Naleznete jistě spousty zajímavých informací, co se dvojčat týče. ZDE

Pokud jste zpracovávali diplomovou práci na téma dvojčat či jinou práci, statistiky, výzkumy, atd. pošlete nám je na dvojcata@dvojcata.net a my je rádi vystavíme/nabídneme k přečtení i pro ostatní :)

Centrum na webu města Olomouc

Informace o naší činnosti, našich aktivitách, již nyní naleznete i na webu města Olomouce v sekci Rodina :)

http://prorodinu.olomouc.eu/vyznamne-organizace/materska-a-rodinna-centra

Paterčata slaví třetí narozeniny! :)

Paterčata Michael, Alex, Deniel, Martin a Tereza oslaví 2. června své třetí narozeniny.

Uplynulý rok byl rokem velkých pokroků. Naprostá většina vycházek se již obejde bez kočárku. Děti vyráží do ulic, lesa, na dětské hřiště a do Mirakula po svých. To lze ale pouze za předpokladu, že jsou přítomny alespoň 3 dospělé osoby, i to je někdy málo. Největším problémem se ukázala absence oplocení u naprosté většiny místních dětských hřišť. Postupně se rozvíjí řeč dětí. Nejlépe je rozumět Denymu. Děti si mezi sebou už po narození vytvořily vlastní jazyk, kterým se mezi sebou domlouvají, což pro dospělé bývá problém. Hudební vlohy pozorujeme u všech dětí. Nejčastěji si během dne písničky pobrukuje Terezka. Dětské jídelní židličky vystřídal malý stolek s židlemi, kde děti nejen jí a pijí z hrníčků, ale i malují do omalovánek a modelují, sestavují vkládačky aj. Oblíbenou stavebnicí je Lego. Všechny děti se rády mazlí. Velkou pomocí je, že se děti už umí samy svléknout a částečně i obléknout, umýt si samy ruce, chůzi do schodů zvládnou zcela bez pomoci a některé jsou již celý den bez plenek. Postupně objevujeme nové věci. Tento měsíc jsme poprvé vyzkoušeli na místním dopravním hřišti odrážedla. Novinkou od dubna 2016 je i to, že dobrovolnice z Rodinného centra s paní ředitelkou Lídou Šimkovou v pondělí na dvě hodiny převezmou dvě či tři děti a pomáhají rozvíjet jejich schopnosti.

Bohužel se ani tento rok neobešel bez lékařů. Maminka paterčat podstoupila začátkem prosince další náročnou operaci břišní dutiny. Zdravotní problémy tak opět na půl roku výrazně omezily možnost plně se starat o děti, vycházky by tak bez cizí pomoci nebylo vůbec možné absolvovat.

Péči o děti v tuto chvíli zajišťují oba rodiče. Tréninková pracovnice Petra Dobiášová již od tří měsíců dětí vypomáhá na 20 hodin týdně. Na vycházky nás dle potřeby doprovázejí pracovnice rodinného centra a dobrovolníci. Zatím stále na prázdniny hledáme dobrovolníky, kteří by vypomohli na vycházkách v době dovolených.

Velkou oporou je Rodinné centrum Milovice, které s rodinou úzce spolupracuje a pro první česká paterčata pořádá materiální i finanční sbírku a zajišťuje pracovnice. Bližší informace o aktuálních potřebách rodiny najdou dárci na webové stránce www.rcmilovice.cz/sbirka-pro-patercata

Veřejná sbírka ve prospěch paterčat organizována Rodinným centrem Milovice - Fio banka, a.s., číslo účtu 2900747774/2010.

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2900747774

Těšíme se na společnou oslavu čtvrtých narozenin zase za rok,

Alexandra Kiňová, Antonín Kroščen, paterčata Alex, Deniel, Martin, Michael a Tereza a jejich bratr Antonio

PODĚKOVÁNÍ - Benefiční bubenický koncert

V neděli 22.5.2016 proběhl Benefiční bubenický koncert na podporu rodiny Julinky a Štěpánky.

Prožili jsme příjemné dopoledne v přátelské atmosféře zakončené slavnostním předáním šeku.

Díky návštěvníkům jsme rodině předali nečekaných 13.500Kč na dofinancování speciální rehabilitace pro Julinku! JUPÍÍÍÍÍ :)

VELKÉ DÍKY patří všem, kdo přišli, Bubenické škole Ivo Batouška a jejím žákům - byli jste skvělí ! :) , bubenické kapele Jumping Drums a lídrovi Ivo Batouškovi za nabídku spolupráce, manažerce Zuzce Nagyové za super nápad podpořit právě naše Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, fotografovi Pavlu Frňkovi za nadšení a profi práci!

Pokud jste nemohli přijít ale i přesto chcete pomoci, můžete Julinku podpořit jakoukoli částkou na účet 249 168 159/0300 (variabilní symbol 101) nebo přes veřejný sbírkový účet Klikni a daruj.

Celý Julinčin příběh.

POZVÁNKA na kurz

Srdečně Vás zveme na kurz "UZDRAVUJEME VZTAHY MALBOU RODOVÉHO STROMU", který proběhne v prostorách Family Office Olomouc v Olomouci Holici na adrese náves Svobody 41 (budova pošty, 1.patro)

__________________
Najděte přirozenou, kreativní a intuitivní cestu, jak zlepšit své vztahy a získat sílu i odvahu do života!
__________________
Kurz je rozdělen do tří termínů vždy v úterý od 16:00-20:00: 15.3., 29.3., 12.4.2016
__________________
Těší se na Vás lektorka Taťána Ságlová a Jana Látalová! 
(přikládáme pár ochutnávkových fotek z minulých kurzů)

KVĚTINOVÝ DEN 11.5.2016 - boj proti rakovině prsu

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Český den proti rakovině - KVĚTINOVÝ DEN – 20. ročník celonárodní veřejné sbírky. 

Hlavním tématem letošní sbírky je RAKOVINA PRSU U ŽEN A U MUŽŮ.

CÍLE SBÍRKY:
Preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi.
Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Ve středu 11. května 2016 potkáte po celé ČR dobrovolníky/prodejce s kytičkami. 

PŘISPĚJTE I VY NÁKUPEM KYTIČKY !

Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996.

Více informací o Květinovém dnu ZDE.

POZVÁNKA: Kondiční běh dvojčat/trojčat na 100m

Srdečně vás zveme na sportovní zábavné odpoledne !

Čtvrtek 28.4.16 od 16.00 - 18.00 v olomouckém parku, Smetanovy sady.

Pro rodiny s vícerčaty je připravena speciální kategorie BĚH DVOJČAT/TROJČAT 100m.

Drobné občerstvení a odměny zajištěny :)

POZVÁNKA: Benefiční bubenický koncert 22.5.2016 od 11:00

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


BUBENICKÁ ŠKOLA IVA BATOUŠKA ve spolupráci s CENTREM PRO RODINY S DVOJČATY A VÍCERČATY pořádá
22. května 2016 v sále kina Metropol Olomouc od 11h
II. BENEFIČNÍ KONCERT STUDENTŮ BUBENICKÉ ŠKOLY

na podporu RODINY S DVOJČATY a tímto Vás srdečně zve!

VÝTĚŽEK Z KONCERTU BUDE VĚNOVÁN rodině vážně postižené JULINKY na pokrytí nákladů za speciální rehabilitaci.
Podpořit rodinu můžete i příspěvkem do veřejné sbírky Centra online nebo převodem na bankovní účet č. 249168159/0300 (variabilní symbol 101). Celý příběh Julinky si můžete přečíst ZDE.
Dvojčátka Julinka a Štěpánka se narodila po bezproblémovém těhotenství i porodu. Bohužel se brzy začaly ukazovat psychomotorické rozdíly mezi oběma dvojčaty. Julince byl diagnostikován Angelmanův syndrom. Syndrom je velmi vzácný (v ČR je nyní diagnostikováno cca 35 jedinců), charakterizuje se těžkým stupněm mentálního postižení, absenci řečového projevu, motorickými problémy, poruchou pozornosti, epileptickými záchvaty, poruchou spánku.
Angelmanův syndrom je neléčitelný, avšak dají se potlačit některé příznaky. Díky speciální rehabilitaci doporučené odborníky fyzioterapie má Julinka naději ujít alespoň pár kroků. Bohužel není tato terapie hrazena žádnou pojišťovnou a musí se opakovat 2-3x ročně, jen tehdy je efektivní. Julince jsou nyní dva roky, je to krásné usměvavé sluníčko, ale s celoživotní asistencí.

PROŽIJTE NEVŠEDNÍ NEDĚLNÍ DOPOLEDNE,
NECHTE SE UNÉST SVĚTEM RYTMŮ A BUBNŮ.
ZAROVEŇ VAŠÍ ÚČASTÍ POMŮŽETE POTŘEBNÝM A ZA TO VÁM DĚKUJEME!
Vstupné 80Kč 

Motivační kurz pro ženy před návratem na trh práce! INFO SCHŮZKA 1.2.2016

Kurz je určený ženám na mateřské či rodičovské dovolené, i těm, které obtížně hledají zaměstnání.
Kurz nabízí společné hledání odpovědí na otázky, jakou hodnotu přináší rodičovství mému růstu, jak lze uplatnit nové dovednosti nabyté péčí o rodinu na trh práce, jak komunikovat se zaměstnavatelem či jak dostát nárokům zaměstnání, když na mě doma čekají děti.

V kurzu Vás čeká:
Pojmenování osobních dovedností a praktický nácvik jejich prezentace na trhu práce / trénink komunikačních dovedností / práci s technikami time-managementu / hledání odpovědí na všetečné otázky zaměstnavatelů / informace o aktuálních požadavcích personalistů / zpracování životopisu a motivačního dopisu / společné přemýšlení o mateřství a rodičovství, splněných přání a vlastní cestě

Lektorsý tým zahrnuje pracovníky Národního centra pro rodinu i externí odborníky např. na komunikaci či legislativní otázky.

Kurzy budou probíhat v prostorách Family Office Olomouc, náves Svobody 41, Olomouc-Holice (budova pošty), hlídání dětí zajišťuje Rodinné centrum Heřmánek na stejné adrese jen o patro níže.
Vždy ve středu od 9:30 - 12:30. Začínáme 3.února 2016 / 10.2.2016 / 17.2.2016 / 24.2.2016 / 2.3.2016 / 9.3.2016 / 16.3.2016 / 23.3.2016 / 30.3.2016

Kurz včetně hlídání je hrazen z dotace. Účastnice platí pouze vstupní poplatek 300kč/na celý kurz.

V případě zájmu PŘIJĎTE NA INFORMAČNÍ SCHŮZKU v pondělí 1.února! Těšíme se na Vás!

BURZA JARO/LÉTO 2016 - sobota 19.března

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Přijďte si nakoupit JARNÍ/LETNÍ dětské oblečení a potřeby za pár kaček!

Sobota 19. března 2016 od 8:30 do 11:00 v suterénu Mateřské školy v Olomouci Holici.

Pokud máte po dětech věci na prodej (dětské a těhotenské oblečení, obuv pro děti, kočárky, dětské sportovní vybavení-kolečkové brusle, odrážedla, kola, chrániče, helmy), napište si na burza@dvojcata.net o registraci nejpozději do 14.3.2016. Pro prodávající je VIP vstup od 8:00! (věci příjmáme čisté a nezničené. Musí být označeny štítky a zapsány do tabulky. Max. počet prodávaných věcí je 60ks. Centrum si ponechává 20% z celkové tržby za zprostředkování prodeje. Více v souboru pdf "pravidla pro prodej.)

Naše tradiční burza dětského zboží je úspěšná díky široké nabídce čistého a správně označeného sortimentu.

Burzu Rodinného centra Heřmánek tentokrát pořádá Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty.

TĚŠÍME SE NA VÁS!
NAŠIM CÍLEM JSOU SPOKOJENÍ RODIČE, NAKUPUJÍCÍ i PRODÁVAJÍCÍ... 

VÝZKUM-proměna partnerského vztahu po narození dvojčat

Ke staženíSoubor (doc)

Změnil se i vám partnerský vztah po narození dvojčat?
Bydlíte v Olomouckém kraji?
Máte doma dvojčata do tří let věku?
Pozorujete změny ve Vašem rodinném životě?

Buďte oporou budoucím rodičům dvojčat!

Pomozte nám s výzkumem zabývajícím se proměnou partnerského vztahu po narození dvojčat.
Výzkum probíhá pod Katedrou psychologie Univerzity Palackého v Olomouci a nezabere Vám víc jak 30 minut času.

V případě zájmu se zúčastnit nebo jakýchkoli dotazů kontaktujte realizátorku výzkumu Bc. Lucii Ševčíkovou do 14. 2. 2016, tel.: +420 605 852 959, email: sevcikovaluca@seznam.cz

DĚKUJEME! 

Benefiční KALENDÁŘ 2016 V PRODEJI!

Benefiční kalendář "12 příběhů" pro rok 2016 Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty stále V PRODEJI!

ZAKOUPENÍM POMŮŽETE, ABYCHOM MY POMÁHALI DÁL!

Tématem jsou jak jinak než rodiny s dvojčaty a vícerčaty, které jsou různými příběhy propojeny s našim Centrem. Na každé straně, každém měsíci kalendáře, nejsou jen fotky rodin ale i jejich velmi silné, dojemné a povzbuzující příběhy.
Jde o první benefiční kalendář Centra na podporu aktivit, kde jsme se snažili naše aktivity ukázat na reálných rodinách.

Kalendář je nástěnný ve formátu A3. Cena kalendáře je od ledna 2016 150 Kč/ks. Osobní vyzvednutí je možné v Olomouci v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty nebo v Rodinném centru Heřmánek na adrese náves Svobody 41, Olomouc – Holice. Rozesíláme i poštou po celé ČR. Objednávat můžete také online na www.twineshop.net (poštovné +60Kč). Pro termín vyzvednutí či další informace kontaktujte koordinátorku projektu Zuzanu Hoferkovou / zuzanahoferkova@gmail.com / 730 521 788.

Jak kalendář vznikal, můžete sledovat na našich facebookových stránkách
Kalendář jsme i slavnostně pokřtili při příležitosti 4. konference „Život s dvojčaty – dvojnásobná radost“ 19. listopadu 2015 v Olomouci. Křest nám oživily rodiny z kalendáře i s dětmi, které nám pomohly s autogramiádou :) Fotogalerie z křestu.

Děkujeme všem rodinám, které s fotografováním souhlasily a bez kterých bychom tento kalendář realizovat nemohli!
Děkujeme fotografce Kateřině Mankové za krásné fotky a spolupráci při focení rodin www.mankova.cz
Děkujeme za finanční příspěvek od firmy Plastia www.plastia.cz
Děkujeme za tisk kalendářů firmě UP Scholaris www.upscholaris.cz
Děkujeme partnerům TWINeshop www.twineshop.net a kapele Jumping Drums www.jumpingdrums.info

Přikládáme malou ochutnávku kalendáře :)

Jak se Vám líbí? Napište nám! :)

DĚKUJEME!

 

GLOBUS OLOMOUC - Strom splněných přání - do 20.12.2015

STROM SPLŇENÝCH PŘÁNÍ - GLOBUS OLOMOUC

I letos můžete splnit dětská Vánoční přání do 20.12.2015!

JAK NA TO? Vyberte si kartičku s přáním ze stromečku, kupte dárek a společně s přáním odevzdejte na informacích..

Udělejte radost dětem z Fondu ohrožených dětí-Klokánek, Domova pro ženy a matky s dětmi v Olomouci a Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty!!

Pojďte do toho s námi! DĚKUJEME !

Sbírka pro PATERČATA

Rodinné centrum Milovice pomáhá rodině s paterčaty nejen o Vánocích!

MŮŽETE POMOCI I VY :) 

http://www.rcmilovice.cz/sbirka-pro-patercata/

POZVÁNKA na setkání s NEDOKLUBKEM - úterý 8.12.2015

Najděte nové přátele, přijďte si popovídat o svých radostech i starostech

na 5.PÁRTY S NEDOKLUBKEM

pro rodiny s předčasně narozenými dětmi, zdravotníky a všechny ostatní přátele!

Úterý 8. prosince 2015 v Rodinném centru Heřmánek od 16: 30 do 18:00 (náves Svobody 41, Olomouc - Holice, budova pošty)

Domácí občerstvení vítáno!
Setkání pořádá RC Heřmánek, Nedoklubko a Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty.
(www.rc-hermanek.cz, www.nedoklubko.cz, www.dvojcata.net)

Těší se na vás nejen organizační tým, ale také sestřičky a lékaři z FN Olomouc i z Nemocnice Prostějov, kteří se o vaše miminka starali.
Rodinné vstupné 60 Kč.

Časopis DVOJIČKOVO - prosincové vydání 2015!

Jediný dostupný časopis v ČR a SR o dvojčatech "DVOJIČKOVO"!

Jedinečný průvodce světem dvojčat a vícerčat... Časopis pro dvojčata, vícerčata a jejich rodiny, články, příběhy, tipy a zkušenosti.

Nové PROSINCOVÉ vydání s mnoho zajímavostmi. 

Téma: Keď je v pohode mamička, v pohode sú aj deti, Trio kočíkovanie, Mladší súrodenec dvojčiat, Varovné príznaky predčasného pôrodu, Najčastejšie otázky o dvojčatách...

Celý časopis k přečtení ZDE.

Doporučujeme i webové stránky www.dvojickovo.sk, které jsou plné praktických a zajímavých informací!!!

POZVÁNKA: 4. konference "ŽIVOT S DVOJČATY - DVOJNÁSOBNÁ RADOST"

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Vážená dvojčata, rodiče dvojčat, zájemci o život s dvojčaty,

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty si Vás dovoluje pozvat na 4. konferenci "ŽIVOT S DVOJČATY - DVOJNÁSOBNÁ RADOST" konanou pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Jiřího Rozbořila.

Konference se koná 19. listopadu 2015 od 8:30 do 17:00 v kongresovém sále Olomouckého kraje na adrese Jeremenkova 40a, v 2. patře (v blízkosti Olomouckého vlakového nádraží).

Olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty se letos již podruhé ocitne v roli pořadatele unikátní akce meziregionálního setkání organizací a odborníků, kteří pracují s rodinami s dvojčaty/vícerčaty.

Občerstvení zajištěno!

Více informací http://dvojcata.net/131/o-konferenci

Těšíme se na Vás!

POZVÁNKA na Vánoční setkání - program Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Srdečně Vás zveme na setkání všech účastníků dobrovolnického programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty na Olomoucku.

ÚTERÝ 1.12.2015 od 16:30 do 18:00 v Centru (náves Svobody 41, Olomouc-Holice)

Jedná se o setkání všech účastníků programu spolu s realizačním týmem. Na setkání bychom chtěli představit vznik a průběh celého programu na Olomoucku, představit se navzájem a umožnit tak vzájemné sdílení zkušeností, jak dobrovolníků tak rodin.

Zveme tímto i nové zájemce z řad dobrovolník i rodin!
Přijďte se informovat či jen podívat, jak program funguje v praxi. Na setkání je možná registrace do programu.

Součástí setkání bude představení plánů Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty pro rok 2016.

Těšíme se na Vás!

Charitativní koncert pro trojčata - sobota 31.10.2015 - kulturní dům Malé Hradisko

Přeposíláme pozvánku na koncert, jehož výtěžek půjde na pomoc rodině s postiženými trojčaty!!

Přátelé,kamarádi,lidičkydobré vůle,
srdečně Vás všechny zvu na koncert ,díky kterému můžeme pomoci těm,které mám tak ráda a které mnozí z Vás znají a pomáhají jim.Kdo máte čas,chcete a můžete ,přijeďte za námi do Malého Hradiska .Prožijete tak hezké odpoledne ,posedíte u příjemné muziky a setkáte se tak s těmi,kteří naši pomoc potřebují,ale neočekávají nic.Prostě tato rodinka je jedinečná už tím,že je :)

Těšíme se na všechny! DĚKUJEME !

NAŠE NOVÉ VIDEO! 4 minutový spot o životě s dvojčaty/vícerčaty...

PODÍVEJTE SE NA NAŠE NOVÉ VIDEO!!!

 

Video jsme vytvořili, abychom alespoň trochu ukázali v krátkém spotu problematiku rodin s dvojčaty/vícerčaty.

Uvítáme přeposlání/sdílení dál, aby se i díky Vám šířily reálné informace k těm, co nemají ponětí... DĚKUJEME

Pořádáme MATERIÁLNÍ SBÍRKU pro maminku s dvojčaty v krizi!

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty pořádá materiální sbírku pro maminku Moniku, pětitýdenních dvojčátek "Sbírka pro Moniku".

Paní Monika z Olomouce se dostala do tíživé situace a požádala nás o pomoc. Poté co ženu partner (otec dvojčátek) opakovaně psychicky a fyzicky napadal a hrozilo nebezpečí i dětem, Monika sebrala veškeré síly a s dětmi odešla.

 PROTO SI VÁS DOVOLUJEME OSLOVIT S PROSBOU O POMOC!

S paní Monikou jsme v kontaktu a sepsali jsme seznam potřebných věcí, na které nemá finance, pomohl by ji a je všeříkající. 

 • dvě dětské postýlky
 • vybavení do postýlek: matrace, peřinky, povlečení, prostěradla
 • dvě lehátka
 • přebalovací pult
 • lehátko do vany
 • kojící kuličkový polštář
 • sterilizátor
 • oblečení pro holčičky od 3 měsíců (vychází na podzim/zima)
 • fusak do kočárku na podzim/zimu
 • jednorázové pleny č.2, možno i větší velikosti do zásoby
 • sušené mléko (teď používají Bebavita)
 • vlhčené ubrousky
 • kosmetika pro děti (rybilka, bepanten, olejíček,..)

Máte některé z těchto věcí, které byste mohli/chtěli darovat? A tím pomoci mamince s dvojčátky v tíživé situaci? Pak můžete věci dovézt/zaslat do spolupracujícího Rodinného centra Heřmánek do 30. června 2015, každý pracovní den mezi 8:30 - 14:00 na adrese: Náves Svobody 41 (budova pošty), 779 00  Olomouc-Holice.

Koordinátorka sbírky: Marie Veselá / 736 783 629 / rc-hermanek@seznam.cz (V případě, že budete chtít darovat větší věci, prosím kontaktujte koordinátorku aby se nám nesešli např. čtyři postýlky :)

Pokud byste chtěli pomoci finančně, můžete zaslat jakoukoli peněžní částku na veřejný sbírkový účet Centra 249 168 159/0300 nebo jednoduše kliknout zde "Klikni a daruj" . Stačí uvést variabilní symbol "Sbírka pro Moniku" a my rádi předáme!

PŘEDEM DĚKUJEME ZA VAŠI POMOC A VĚŘÍME, ŽE DÍKY VÁM POMŮŽEME MAMINCE S DVOJČÁTKY DO NOVÉHO ZAČÁTKU!

Zveme Vás 9.6.2015 na letní setkání ASISTENTŮ A RODIN z programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Srdečně Vás zveme na letní setkání asistentů a rodin z programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty v úterý 9.června 2015.

Jedná se o setkání všech účastníků programu spolu s realizačním týmem, na kterém bychom chtěli představit vznik a průběh celého programu na Olomoucku, představit se navzájem a umožnit tak vzájemné sdílení zkušeností jak dobrovolníků navzájem tak i rodin s vícerčaty, které jsou do programu zapojeny.

ZVEME tímto i NOVÉ ZÁJEMCE z řad dobrovolníků i rodin! Přijďte se informovat či jen podívat jak program Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty funguje v praxi. Na setkání je také možná registrace.

Potřebujete více informací? Kontaktujte koordinátorku programu Adrianu Jemelkovou / asistentdorodiny@dvojcata.net / +420 730 521 188 nebo si přečtěte více o programu http://dvojcata.net/o-programu.

Těšíme se na Vás!

Časopis DVOJIČKOVO - první letošní vydání!

Jediný dostupný časopis v ČR a SR o dvojčatech "DVOJIČKOVO",
s mnoho zajímavostmi a článkem o našem programu "Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty"!

Celý časopis k přečtení zde: http://www.joomag.com/en/newsstand/dvoji%C4%8Dkovo-1-2015/0465072001424780790

Doporučujeme i webové stránky www.dvojickovo.sk, které jsou plné praktických a zajímavých informací!!!

Půjčujeme CROOZER PRO DVOJČATA- vozíček za kolo, na in-line, na běhání!!!!!!!!

Využijte novinku -půjčujeme vozítko za kolo CROOZER KID FOR 2!!

Půjčte si vozítko na víkend a vyzkoušejte, jestli se dětem bude líbit!

Croozer Kid 2 je dvoumístný dětský přívěsný vozík za jízdní kolo. Vozík lze díky buggy kolečkům v základní výbavě využít jako skvěle vypadající sportovní kočárek.

Průkopnické vnitřní tlačné madlo zajišťuje, že je ve vozíku nezvykle velký prostor pro ramena, sedačka je k rámu upevněna na bocích a vnější kostra zůstává bez záhybů. Místo k sezení Croozeru Kid 2 představují dvě oddělené samostatné sedačky, takže každé dítě má svůj jasně určený prostor.

Tato velmi pohodlná dvojsedačka je zavěšena na dvanácti bodech a bezpečně přišita k rámu. Děti jsou ve svých sedačkách bezpečně připoutány pětibodovým bezpečnostní pásem, avšak stále mají dostatečnou volnost pohybu

Croozer Kid je přímočarý a praktický - můžete jej použít jako přívěs za jízdní kolo, sportovní kočárek nebo jogger. Vše, co potřebujete, je tu v balení 3v1.

 

Rezervace a bližší info na z.starostikova@seznam.cz nebo 739 428 048

Návrh klokánkovacího křesla do českých porodnic JE NA SVĚTĚ!

Přeposílám zajímavý a hodně potřebný projekt pro budoucí předčasně narozená miminka a budoucí rodiče …

Jen si dovolím upozornit, že podpořit tento projekt lze na odstartováno.cz jen do 9.3.!!

Dále již šířím, s čím nás oslovili …

Mili vsichni,
nevim, zda znate, ja jsem nadsena - jeden otec nedonoseneho miminka vytvoril navrh klokankovaciho kresla do ceskych porodnic a zda se, ze je vse na ceste k uspechu!

Samozrejme si vsechny umime predstavit, ze to jde i bez kresla - ale znate to, boys for toys, to bude v ceskem prostredi skvele fungovat (“mame tu kreslo, tak ho pouzivame”) a dalsi pozitivni vyvoj (vic respektu rodicum) muze nasledovat.

Takze: doporucuju se s tim seznamit, doporucuju prispet na realizaci, doporucuju propagovat (my predstavime projekt na kvetnovem Festivalu o tehotenstvi, porodu a rodicovstvi, muzete panu Schwarzbeckovi napsat a nabidnout mu dalsi prostor nekde na vasich akcich ci ve vasich prostorach, klidne jen na nastence u pediatra apod.).

 

Preposilam i s pruvodnim dopisem:

 

Mám na Vás prosbu, pokud máte ve svém okolí či blízkosti přátele,
kteří mají zkušenost s nedonošenými dětmi prosím o rozeslání tohoto
mailu, tak aby samozřejmě neobtěžoval...
Na základě osobní zkušenosti s naší Apolenkou jsme navrhli křeslo,
které chceme v letošním roce otestovat v rámci prvního prototypu v
nemocnicích... viz. níže

Reportáž o křesle v Událostech ČT.


Dobrý den všem,
v pátek se nám podařilo zařadit naše KŘESLO PRO KLOKÁNKOVÁNÍ do
projektu odstartováno.
Tento projekt je pod záštitou Raiffeisen BANK.
Je zde možno přispívat různými částkami na vyrobu prototypu, za
příspěvek je možno získat odměnu.
Vice na

https://www.odstartovano.cz/Projekt/Detail?id=275

Prosíme o podporu buď psychickou, lépe však příspěvek na dobrou věc.
Děkujeme mnohokrát tým BLACKBACK.

Pokud i Vy přispějete budeme potěšeni...

S pozdravem
ing. Arch. Petr Schwarzbeck
mob.: 604 134 255
mail: schwarzbeck@blackback.cz
www.blackback.cz

Děti a vysvědčení - první letošní Klub dvojčat bez dvojčat - středa 21.1.2015 od 20:00

První letošní setkání Klubu dvojčat bez dvojčat se uskuteční již tuto středu 21.1.2015 od 20:00 v restauraci U červeného volka, Dolní náměstí, Olomouc.

Téma setkání: DĚTI A VYSVĚDČENÍ!!

Prosím zájemce o zprávu o účasti do pondělí do 20:00 na email: psychopetra@seznam.cz kvůli rezervaci v restauraci.

Moc se těšíme!

V hlavních rolích... :-) Pořad České televize na téma VÍCERČATA - Dobré ráno 6.1.2015

Dne 6.1.2015 byly kolegyně Zuzana Staroštíková a Petra Tenglerová pozvány do pořadu České televize, aby přiblížily problematiku rodin s dvojčaty a vícerčaty, celý pořad Dobré ráno byl na téma Vícerčata.

Přidáváme ODKAZ na celý pořad, kde jsou kolegyně téměř pořád v záběru (buď povídají nebo vzadu pracují a odpovídají na dotazy na chatu :-).

Hlasujte v nové anketě - TwinFriendly ?

Hlasujte v nové anketě - Využili by jste webové stránky, kde by byl přehled TwinFriendly obchodů, restaurací, ubytování,...?

Přidat svůj hlas můžete vpravo dole na těchto stránkách!!

DKĚUJEME ZA VÁS NÁZOR!

Srovnání o kolik jako rodiče dvojčat/trojčat přicházíme...

Přehled pěněžité pomoci rodinám s dvojčaty nebo trojčaty, aneb o kolik méně dostáváme ve srovnání s rodinou, která má děti po sobě... Celkové částky se líší o desetitisíce až statisíce!!

Celý článek o znevýhodnění ZDE.

autor grafu: Českomoravská asociace klubů dvojčat a vícerčat

Tradiční prodejní sbírka Vánoční hvězda - prodáváme do 8.12.2014

Vážení a milí,
dovolujeme si Vás oslovit a informovat, že i u nás v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty probíhá tradiční prodejní sbírka Vánoční hvězda, výtěžek které pomáhá nemocným dětem, které podstupují léčbu na hematoonkologickém oddělení v Olomouci. Prodej probíhá do pondělí 8.12.2014.

Nabízíme dvě velikosti vánočních hvězd, tak jako každý rok, v ceně -malá za 50 Kč a velká za 100 Kč, ve 3 barvách - červená, bílá a růžová - větší počet prosím objednejte přes email: z.starostikova@seznam.cz

Věříme, že tato tradiční předvánoční akce přináší radost a uspokojení nám všem!

Za Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Zuzana Staroštíková

S pozdravem a poděkováním

za Šance Olomouc o.p.s.
Dětská klinika FN, Puškinova 6
Olomouc
Eva Dvořáková

 

Vánoční setkání dobrovolníků/asistentů a rodin - vítání jsou i noví zájemci!!!! 9.12.2014 od 16 do 18 hodin

Srdečně Vás zveme na 1. společné "Předvánoční setkání účastníků programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc", které se uskuteční za týden v úterý - 9. 12. 2014 v herně Rodinného centra Heřmánek v Olomouci - Holici.

Budeme rádi, když si budeme moci všichni sdělit naše dojmy, zážitky a informace z asistence, jak program vznikl, jak se zatím vyvíjel, čeho jsme docílili a jaké plánujeme vize do budoucna - jak z pohledu organizačního týmu, tak hlavně z pohledů vás - jako účastníků programu. Následně bychom jej také chtěli využít ke "slavnostnímu" předání nově vydaných Brožur pro rodiny/pro asistenty a doladění potřebných dokumentů - proto Vás prosím, pokud máte doma ještě nevyplněný dotazník rodiny, vemte jej s sebou.

Setkání proběhne v krásné předvánoční atmosféře za vůně cukroví, koření a teplého vánočního moštu. Co se týče občerstvení, jsme zastánci toho, že, když každý donese něco málo, bude toho plno! :) Takže každý z účastníků může donést vlastní cukroví na ochutnání, buchy, koláče .. cokoliv Vás napadne. :) Pro děti bude zařízena dílnička.

Více v přiložené pozvánce.

V souvislosti s tímto pozváním Vás chci poprosit, zda byste mohli přinést na fleshce fotky z asistence, abyste se mohli jako rodina pochlubit ostatním, jak u vás asistentce probíhá a jak jste s programem spokojeni - zda vám ulehčil, ozvláštnil, zpříjemnil život či ne a podobně. :)

Těšíme se na Vás! :)

Za organizační tým programu

Adriana Jemelková
koordinátorka programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc

Časopis o dvojčatech a vícerčatech - JEDINÝ V ČR A SR

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Další číslo časopisu o dvojčatech a vícerčatech je na světě!!!

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ZDE.

 

Doporučujeme i webové stránky www.dvojickovo.sk, které jsou plné praktických a zajímavých informací!!!

Setkání rodin předčasně narozených dětí - 10.11.2014 - 9:30-11:30

Nedoklubko, RC Heřmánek a Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

vás srdečně zvou na SETKÁNÍ RODIN PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ, které se uskuteční tentokrát v dopoledních hodinách v pondělí 10.11.2014 od 9:30 do 11:30 v prostorách herny (náves Svobody 41, Olomouc Holice)

Domácí občerstvení je jako vždycky VÍTÁNO!!

Akce se koná v rámci týdne předčasně narozených dětí - oslavte také DEN PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ, který každý rok připadá na 17.listopadu!

Máte zájem? Máme volné asistentky v programu Asistent do rodiny s dvojčaty!!!

Milé maminky a milí tatínci dvojčat,

rádi bychom Vám nabídli možnost zapojit se do našeho nového programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc, který funguje již od května 2014 jako pilotní program, od září již tento program začal běžet naplno a setkává se se spoustou pozitivních ohlasů, jak u rodičů dvojčat, tak u asistentek, které za rodinami dochází.

V současné době máme volné proškolené asistentky, které rády pomohou i ve vaší rodině - přihlaste se!

Náš program "Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc" je program, do kterého se může zapojit buďto rodina s dvojčátky či vícerčátky od narození do věku 8 let nebo dobrovolník - student, člověk evidovaný na úřadu práce, aktivní babička či jakýkoliv jiný člověk, který má srdce na pravém místě, má rád děti a je ochotný věnovat 2-3 hodiny týdně ze svého volného času rodině, která to potřebuje. Rodině garantujeme, že za nimi bude docházet dobrovolník každý týden na minimální čas 2-3 hodiny, samozřejmě vždy záleží na domluvě, pokud bude chodit častěji, jelikož se velmi často stává, že se rodina s dobrovolníkem setkávají i nad rámec programu.

Je několik oblastí, ve kterých může asistent pomoci, ať už je to doprovod při volnočasových aktivitách (procházky, hřiště, plavání s dětmi či jiné aktivity), výpomoc doma při rozvoji psychomotorických dovedností (hraní si s dětmi, hlídání dětí, pokud si chce maminka uklidit či navařit apod.), dále potom u dětí předškoláčků a prvňáčků také pomoc při přípravě do školy, či doprovod při pochůzkách k lékaři či vyřizovaní na úřadech apod.

Asistent je rodině pouze k ruce, při výkonu asistence tedy není za děti zodpovědný, zodpovědnost zůstává pouze na rodičích, což znamená, že v rámci našeho programu není možné po asistentovi chtít, aby si šel hrát s dětmi na hřiště sám bez doprovodu rodiče dětí. Při výběru asistentů to probíhá tak, že nám asistent pošle své CV (které posíláme vybrané rodině, aby si o asistentovi dokázala udělat obrázek), vyplní vstupní dotazník včetně otázek na vztah k dětem či motivaci pro tuto práci. Napíše nám také své časové možnosti. Následně je proškolen na funkci dobrovolníka - asistenta dobrovolnickým centrem JIKA v Olomouci a získá tím certifikát o vykonávání dobrovolnické činnosti. Dále jde s námi na schůzku, kde se jej pečlivě poptáme na vše potřebné a následně podle jeho možností a možností rodiny vybíráme ideální rodinu, které by dle našeho názoru mohl asistent nejvíce pomoci a kam by nejlépe "zapadl". :)

V práci s rodinou posíláme vstupní dotazník zase rodině - která zde vyplňuje informace o každém dvojčeti zvlášť, jaké má potřeby, jak s ním pracovat, jak se chová, co má asistent očekávat atd. a následně nám pošle také fotky rodiny, vše zase na druhou stranu pošleme asistentovi. V další fázi se podepisuje Dohoda o podmínkách poskytování služby a domluví se první schůzka asistenta s rodinou, pokud proběhne vše v pořádku a rodina si s asistentem oboustranně sedne, pak už se domlouvá asistent individuálně s rodinou na první asistenci. Na konci každé asistence je asistent povinen domluvit se s rodinou na příští asistenci.

Asistent si vede "deník", kam si píše základní informace o každé schůzce s rodinou. Tento deník posílá koncem každého měsíce koordinátorce programu. Součástí programu je Průvodce pro asistenta /Průvodce pro rodinu – brožury, kde je vše potřebné popsáno, včetně užitečných kontaktů, pokynů a rad. Tyto brožurky mají obě strany k dispozici v tištěné verzi.

 

Pokud Vás tato nabídka zaujala, ozvěte se na e-mail koordinátorky Adriany Jemelkové:

asistentdorodiny@dvojcata.net

Koordinátorka s Vámi probere potřebné věci k zapojení do programu.

Vodící kšíry pro dvojčata/trojčata - ČESKÁ VÝROBA!!!

Vodící kšíry pro dvojčátka Tobi jsou inspirované americkými kšíry Tommiguard a vylepšené dle zkušeností českých maminek tak, aby byly maximálně funkční, praktické a perfektně sloužily rodičům i dětem.

Nabízíme jediné funkční kšíry ušité na míru pro dvojčátka České výroby!

http://www.twineshop.net/www-babycreative-cz/eshop/34-1-Ksiry-pro-dvojcatka/0/5/812-Vodici-ksiry-pro-dvojcata-TOBI

Konference

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

si Vás dovoluje pozvat na

3.mezinárodní konferenci

"Život s dvojčaty - dvojnásobná radost"

která se letos poprvé koná v Olomouci ve středu 12.11.2014 od 8:30 do 17:00 v prostorách Kongresového sálu Krajského úřadu Olomouckého kraje, pod záštitou náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje paní Mgr. Yvony Kubjátové.

Více o konferenci: program, pozvánka a přihláška.

 

Olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty se letos poprvé ocitne v roli pořadatele unikátní akce meziregionálního setkání organizací a odborníků, kteří pracují s rodinami s dvojčaty/vícerčaty.

Ve středu 12. 11.2014 totiž pořádá celodenní konferenci s názvem „Život s dvojčaty – dvojnásobná radost“a naváže tak na předchozí dva ročníky, jež se konaly v Praze. Pozvání přijali odborníci z různých oborů, kteří se v rámci své profese denně setkávají s rodinami s dvojčaty či vícerčaty.

V dopoledním programu se můžeme těšit na povídání, jak, proč a jak často vlastně vznikají dvojčata/trojčata, jak je to s vícerčaty po porodu a zda lze vůbec dvojčata/trojčata kojit. Dozvíme se novinky z Fakultní nemocnice Olomouc, kde se každý rok narodí přes 70 párů dvojčat a jedna trojčata. Zazní rovněž příspěvky pojednávající o psychologii rodin s dvojčaty či o specifických situacích, jako je umístění vícerčat do náhradní rodinné péče.

Zahraniční přednášející letos přijedou ze Slovenska a přivezou zajímavou přednášku na téma „Sebeúcta a porovnávání dvojčat v období adolescence“. O tom, jaké je to ztratit dvojče nám poví mgr. Klára Vítková Rulíková, ředitelka Klubu dvojčat a vícerčat,o.p.s., která nám také prozradí, jaké je to starat se o známou rodinu s prvními a jedinými českými paterčaty.

Za olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty promluví ředitelka centra, Mgr. Zuzana Staroštíková, která představí projekt Asistent do rodiny s dvojčaty/vícerčaty. Díky němu již v rodinách v Olomouci a okolí zdarma působí 15 dobrovolníků – asistentů, kteří pomáhají se zvládáním každodenního náročného života s vícerčaty. Program Asistent do rodiny s dvojčaty/vícerčaty navazuje na úspěšný projekt Plzeňského klubu dvojčat, kde působí asistenti u rodin již 4. rokem.

Konference se koná 12. 11.2014 v kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje pod záštitou náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Yvony Kubjátové.

Doprovodnou akcí konference je i slavnostní Den otevřených dveří v nových prostorách Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, který se koná o den dříve, tedy 11. 11. 2014 od 9 do 17 hodin.

Aktuální příběh maminky Štěpánky - k přečtení, k zamyšlení, k podpoře na dálku!!!

Níže posílám aktuální příběh maminky 8-mi měsíčních dvojčátek - Štěpánky Richterové, který stojí za přečtení, za zamyšlení a hlavně za podporu!!!

Možná třeba Vy máte možnost, jak mamince pomoci (jste z okolí, víte, jak vyřešit těžkou situaci, nebo se se Štěpánkou spojíte a třeba máte něco, co jim hodně pomůže...). Nebo prostě jen pošlete Štěpánce a její rodině energii na dálku...

Z mailu přímo od Štěpánky:

"Mě trápí hlavně to, že nemám sílu a energii na děti, mám veliké bolesti, každá procházka mě moc unaví, že pak dokážu spát v kuse i 4 hodiny. Největší pomoc by byla kdyby byl někdo tak hodný a pomohl mi v týdnu s dětmi. Kdyby jste třeba měla sponzora na pleny, tak by to taky bylo super, ale nechci aby to vyznělo nevděčně. Já se snažím hodně šetřit dětem, kdyby náhodou.."

Tady je ve zkratce popsán příběh

http://www.babyweb.cz/stepanka-4-mesice-po-porodu-vratila-se-mi-rakovina

Moc děkujeme za Štěpánku a její rodinu

Tříhodinové uspávání prchajících dvojčat :-)

Z tříhodinového uspávání prchajících dvojčat se stala zrychlená groteska

Dvě děti, dva pokoje, tři hodiny uspávání. Mladá Norka Henriette Jonassenová zveřejnila zrychlený záznam, na kterém je možné vidět, jak může být uspávání dětí náročné. Zvlášť, když má každé svůj pokoj.

http://www.novinky.cz/koktejl/344617-z-trihodinoveho-uspavani-prchajicich-dvojcat-se-stala-zrychlena-groteska.html

Klub dvojčat bez dvojčat - 22.9.2014 - večer odpočinku v zářijovém shonu!!!!

Tentokrát se sejdeme v pondělí 22.9.2014 od 20:00 v nových prostorách Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčat - v patře nad hernou!

Sebou k jídlu, k pití na co máte chuť - hlavně budeme v klidu odpočívat, povídat, sdílet!

náves Svobody 41 (budova pošty), Olomouc Holice, 779 00

Prosím o zprávu kdo přijde na psychopetra@seznam.cz nebo 604 339 220, do soboty 20.9.2014 díky!

Těší se Petra Tenglerová

Předporodní kurz pro nastávající rodiče dvojčat - ZÁŘÍ 2014

Zveme vás na další předporodní kurz pro nastávající rodiče dvojčat!!!

Nejbližší termín je 2.9. až 23.9.2014, jsou to 4 úterky za sebou vždy od 16 do 18 hodin.

Více o jednotlivých setkáních zde

Těšíme se!!

PREVENTIVNÍ VYŠETŘENÍ ZRAKU DĚTÍ VE VĚKU 6 měsíců-6 let

Ke staženíSoubor (docx)

Vážení rodiče
v úterý 3. června, 9-18 hod.
a ve středu 4. června 2014, 9-17hod.

proběhne ve školících prostorách Rodinného centra Heřmánek Olomouc – Holice
(suterén MŠ, Náves Svobody, Olomouc – Holice, 5 min. od autobus. zastávky, bus. č. 12, 19)
PREVENTIVNÍ VYŠETŘENÍ ZRAKU DĚTÍ VE VĚKU 6 měsíců-6 let
Proč nezapomínat na prevenci 1x ročně?
- Chodíme s dětmi k pediatrovi, zubaři, ale u očí předpokládáme, že je vše v pořádku,
- každé dětské oko roste a nerovnováha mezi úrovni vidění obou očí je často zjištěna až ve škole, kdy už může být na rozcvičování pozdě,
- sami často nosíme brýle, v rodině se vyskytla dioptrická vada, nebo šilhání ale nenapadne nás, že tyto vady jsou dědičné.

Preventivní vyšetření zraku
- trvá cca 15 minut
- provedou je zrakové terapeutky Mgr.Pavlína Prymusová a Mgr.Hana Klicperová , Ostrovid, z.s.; www. ostrovid.webnode.cz
(zrakový terapeut je odborný zdravotnický pracovník, který má osvědčení k diagnostice zrakových vad u dětí),
- obsahuje individuálně dle věku - vyšetření dioptrií přístrojem Plusoptix A09 bez rozkapání
- zjištění zrakové ostrosti pomocí optotypů,
- zjištění barvocitu a úrovně prostorového vidění.
- je zakončeno sdělením závěrů a předáním zprávy. V případě drobných potíží poradíme jak cvičit, v případě potřeby odešleme k podrobnějšímu očnímu vyšetření v rozkapání.

Vyšetření je z části hrazeno Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška.
Doplatek činí 120Kč / 1 dítě
220Kč / 2 děti (dvojčata, sourozenci)
330 Kč/ 3 děti (dvojčata + sourozenec atd.)
V případě zájmu se objednejte na konkrétní čas do čtvrtka 29. května 2014

Tel: 774 272 479 (v době mezi 13 - 16 hodinou).

 

Kde všude o nás napsali...

Na tomto místě pro vás shromažďujeme mediální ohlasy na aktivity Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty!

...přečíst si můžete ZDE

ANIBALL - pomůcka která pomáhá přirozeně porodit i DVOJČÁTKA!!!

Milé budoucí maminky DVOJČÁTEK, chcete-li se při porodu vyhnout natržení nebo nástřihu hráze, pak se seznamte se zdravotní pomůckou Aniball, která slouží k předporodní přípravě a zpevnění svalstva pánevního dna po porodu.

Cvičení s Aniballem prokazatelně přináší:

· podstatně nižší riziko natržení či nástřihu hráze při porodu

· významné zkrácení 2. doby porodní

· sníženou potřebu použití medikace proti bolesti

· více pohodlí, méně stresu a strachu z porodu

· nácvik vypuzování novorozence

· posílení svalstva pánevního dna po porodu

Začít můžete 3-4 týdny před termínem porodu, stačí 10-15 minut denně.

VÍCE NA http://www.aniball.cz/

Za pracovní tým Centra pro rodiny s dvojčaty přidáváme příběh maminky, která u nás před měsícem absolvovala předporodní kurz pro nastávající rodiče dvojčat, byla seznámena s pomůckou Aniball a před porodem cvičila... Jako prvorodička bohužel spíše aspirovala na porod císařským řezem... Porodní příběh však pokračoval dál a díky všem faktorům kolem (maminka byla připravená rodit dvojčata přirozeně, k porodu šla se sebevědomím, že děti vytlačí, děti byly v ideální poloze, všichni byli zdraví) a tak to celé končí happy endem a také díky cvičení s Aniballem porodila maminka prvorodička dvojčata bez poranění, bez nástřihu a všichni byli opravdu moc šťastní!!!

Dobré zkušenosti přečtěte ZDE

15.5.2014 vás zveme na 4.party s Nedoklubkem!!!!

Najděte nové přátele, přijďte si popovídat o svých radostech i starostech na
4.PÁRTY S NEDOKLUBKEM
pro rodiny s předčasně narozenými dětmi, zdravotníky a všechny ostatní přátele

ve čtvrtek 15. 5. 2014 od 16.00 do 18.00 h
Rodinné centrum HEŘMÁNEK
(náves Svobody 41, Olomouc–Holice, v budově pošty)

Domácí občerstvení vítáno!
Setkání pořádá RC Heřmánek, Nedoklubko a Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty.
(www.rc-hermanek.cz, www.nedoklubko.cz, www.dvojcata.net)

Těší se na vás nejen organizační tým, ale také sestřičky a lékaři z FN Olomouc i z Nemocnice Prostějov, kteří se o vaše miminka starali.
Rodinné vstupné 60 Kč.

 

Kurz první pomoci - sobota 19.4.2014 (např. pro pracující rodiče, kteří nemají v týdnu dopo čas!!!)

Zveme vás na hodně potřebný a velmi dobře vedený kurz PRVNÍ POMOC ŽIVĚ!!!

Ukázka jak to vypadá:

http://www.youtube.com/watch?v=xW-gT9XtRIY

Adoptovali jsme dvojčata - LVÍČATA lva berberského v olomoucké ZOO

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


V dubnu 2014 naše Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty adoptovalo dvojčata - LVÍČATA LVA BERBERSKÉHO, kteří se narodili v Olomoucké ZOO v roce 2013 (více v přiložené tiskové zprávě)...

 

A důvod proč zrovna lvy berberské?

Odpověď přímo od paní Ivety Gronské z olomoucké ZOO:

...Projevy lvů jsou jedinečné. Pozorovat, jak mláďata usmiřují rodiče, jak příkladně se o ně matka stará, jak malí sourozenci o sebe pečují, podporují se, když je potřeba, jak táta Šimon dokáže respektovat mámu Lilly, jak k sobě dokáží být něžní…to se mnohdy neprožívá ani v lidských rodinách. Samice u nás rodí většinou dvě mláďata současně, někdy i vícero. V příloze posílám tiskovou zprávu a fotky lvíčat, která k sobě mají vždy nepopsatelně blízko, ať od nás získáte více informací. Tak třeba takto. Pokud si ale přejete lví říši vyměnit za jinou, poskytnu Vám ráda informace i z jiných zvířecích rodin, v nichž o počet narozených „dětí“ není nouze. (Iveta Gronská - marketing, tisková mluvčí)

Pokud i Vy chcete přispět na "naše" lvíčata - uvítáme jakýkoli příspěvek na bankovní účet:

239430176/0300 - do zprávy pro příjemnce prosím uvěďte: Příjmení Jméno - lvíčata

 

Za naše nové kamarády - DĚKUJEME!
 

PROSÍM POZOR!!!! PODVODNICE!!!!! .....Sbírka pro nastávající maminku dvojčat, která se stará o starší postiženou dceru - Olomouc

!!!!!!!!!!!!!!!!! POZOR POZOR POZOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DÍKY SPOLUPRÁCI S DALŠÍMI ORGANIZACEMI JSME ZJISTILI, ŽE PANÍ JE PODVODNICE - PROSÍM NIC JI NEPOSÍLEJTE, NIKDO JI NEKONTAKTUJTE!!!!!!!!!!!

Sami jsme z toho úplně zděšeni, že se může obejvit až takové zlo... paní si tradičně 1x za rok zahraje divadlo - obejde různé organizace, různé lidi... vůbec prý není těhotná... co dělá s věcmi - asi prodá dál, nevíme... je to hrozné a jsem moc ráda, že spolupracujeme se spoustou dalších organizací a že se nám společně podařilo bližší info zjistit... i díky facebooku se nám podařilo zjistit jak paní vypadá (přikládáme fotku - vzhledem k tomu, že ji má na facebooku, tak považujeme za možné ji uvést i tady)... maminky díky i tak za vš čas a pro nás všechny poučení pro příště ... je to moc smutné...

PŮVODNÍ ZPRÁVA:

 

Milé maminky, milí přátelé,

obrátila se na nás nastávající maminka dvojčat Lenka Kolářová z Olomouce, která je aktuálně ve 32.tt a stará se o 16-i letou postiženou dceru Kristýnku. V současné chvíli jsou v materiální nouzi a shánějí v podstatě kompletní výbavu pro děti. Aktuálně se schyluje k porodu, který musí být veden v Praze nebo Brně (vzhledem k onkologické anamnéze nastávající maminky), takže porod třeba i každým dnem a nás požádali o spolupráci při shánění výbavy.

Dle rozhovoru s maminkou jsou hodně v hledání aktivní, nicméně ani tak se to moc nedaří a navíc s blížícím se porodem zkoušejí, kde se dá.

Ráda bych tedy tímto požádala vás, maminky dvojčat/trojčat, pokud budete chtít – spojte se s paní Lenkou Kolářovou - 773 957 906, a domluvte se, co třeba z Vámi nabízených věcí ještě třeba nemají a uvítali by!

Potřebují komplet vše – tzn. od oblečení na mimi (bude to páreček!), přes postýlky, peřinky, plínky, kočárek, dětský prací prášek, lahvičky, umělé mléko (maminka nebude moct kojit, kvůli onkologické anamnéze), .. aktuálně mají sterilizátor a ohřívačku lahví.

Adresa pro zasílání (dodání) věcí je: MICHAL KUDYN, FISCHEROVA 6, OLOMOUC 779 00, ale maminka prosila, zda je možné před tím zavolat, aby opravdu neměly např. 3 postýlky. S osobním odběrem třeba přímo u vás to bude asi náročnější – maminka teď bude nejspíš nějakou dobu mimo (porodnice, porod, nejspíš pobyt dětí na inkubátorech,..) – ale můžeme prý volat a nějak se vždy domluví.

A přidávám ještě speciální prosbu – pro polohování starší postižené dcery shání rodina 1,5 metru velkého plyšáka – když by třeba u vás doma nějaký ležel – přibalte ho – díky!
Tímto moc děkujeme za Vaši pomoc!

V případě dotazů kontaktujte buď přímo mne nebo přímo paní Kolářovou.

S pozdravem
Mgr. Zuzana Staroštíková

+420 739 428 048
z.starostikova@seznam.cz

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
www.dvojcata.net
http://www.facebook.com/groups/291604404273879/

VIDEO - První pomoc živě - Naučte se poskytnout první pomoc REÁLNĚ A DOOPRAVDY!!!

Podívejte se na video (krátké - 1 minuta):

http://www.youtube.com/watch?v=xW-gT9XtRIY

...je to opravdu zážitek (silný a důležitý) a má to smysl si to prožít (a pak v opravdové situaci to umět využít!!)

 

Zveme vás tímto do RC Heřmánek na další kurzy První pomoc ŽIVĚ!!

PŘIHLÁŠKY NA: rc-hermanek@seznam.cz, termíny 7.4.,  14.4., 25.4.2014

Čekáte dvojčátka? Doporučení na speciální ultrazvukové vyšetření - určení typu vícečetného těhotenství

Čekáte dvojčata?

Doporučujeme vám se co nejdříve (optimálně ihned po zjištění vícečetného těhotenství) objednat ke speciálnímu ultrazvukovému vyšetření.

Cílem vyšetření je zjistit, zda se jedná o dvojčata monochoriální (dvojčátka se společnou placentou) nebo bichoriální (každé z dvojčátek má svou vlastní placentu). Jedná se o informaci, která je zcela zásadní pro následnou péči a později již není vždy možné typ vícečetného těhotenství spolehlivě určit.

Vyšetření provádí Ústav lékařské genetiky a fetální medicíny ve Fakultní nemocnici Olomouc. Toto pracoviště nabízí i následné genetické ultrazvukové vyšetření plodů se zaměřením na detekci vrozených vývojových vad u plodů v I.(kombinovaný screening I. trimestru) a II. trimestru těhotenství.

Dotazy a objednání jsou možné u vrchní sestry Bc. Renaty Streitové:

Bc. Renata Streitová
Tel: +420 588 444 469
E-mail: renata.streitová@fnol.cz

Webový odkaz na informace o pracovišti: http://www.ulgrs.upol.cz

Doporučené postupy České gynekologické a porodnické společnosti týkající se vícečetných těhotenství jsou k dispozici volně ke stažení na webu http://www.gynultrazvuk.cz/

ASISTENT DO RODINY - chcete být asistentem? chcete asistenta k vám domů?

Program se právě rozjíždí, proto, kdo by se chtěl stát asistentem do rodiny s dvojčaty a vícerčaty - napište koordinátorce!

Přihlašovat se do programu můžete kdykoliv, Váš zájem vítáme!
Zkontaktujte koordinátorku programu, Adrianu Jemelkovou:
telefon: +420 737 969 027
e-mail: adriana.jemelkova@gmail.com

Pokud máte aktuální zájem o asistenta do vaší rodiny - také kontaktujte koordinátorku a domluvíme se na dašlím postupu!

Lesní školka Bažinka - Dny otevřených dveří a sleva pro dvojčata!!!

Ke staženíSoubor (jpg)

Dobrý den,
dovoluji si přeposlat nabídku Lesní mateřské školky Bažinka u Sluňákova v Horce nad Moravou, kde nabízí výhodnější cenu školkovného pro dvojčata!!!

CENY PRO DVOJČATA:
na docházku jeden den v týdnu - 200 Kč za den / dítě (normální sazba je 250 Kč /den)
při vícedenní docházce 190 Kč za den / dítě
při docházce celý měsíc 3500 Kč za měsíc / dítě


a níže už email od paní Popelkové z Lesní školky Bažinka:

Dobrý den,

tento pátek a sobotu probíhají Dny otevřených dveří (viz. příloha) a tak vás tímto za pracovní tým lesní školky srdečně zveme na prohlídku a příjemně strávený dny venku v přírodě.

Dny otevřených dveří a besedy pro nové zájemce:
Pátek 28.února od 9 do 12 hodin, beseda od 16 hodin
Sobota 1.března od 10 do 14 hodin, beseda od 14 hodin

http://bazinka.cz/

Jestli máte chuť a čas určitě se za námi přijďte podívat - doporučuji vybavit sebe i děti (kolem je prostě příroda :-) takže počítejte že budete asi špinaví, ale za tu radost a nadšení v dětských očích to STOJÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K dispozici bude vytápěná maringotka, když budete chtít ochutnat i zdravou domácí stravu - objednat asi den předem přímo na mailu lmshorka@gmail.com a věřím, že si pochutnáte!!

Na setkání se těší Jiřka Popelková s kolegy

+420 725 027 940
lmshorka@gmail.com
 

Zápis na školní rok 2014/2015

Své děti můžete zapsat také na tento školní rok, například od března či od dubna. Pro adaptaci dětí na celodenní pobyt venku je nejvhodnější začít s docházku na jaře či v létě. Provoz školky plánujeme do 25. července, v srpnu příměstské tábory.

Přijďte se podívat, jak to vypadá v maringotce, v jakém prostředí si děti hrají, kam chodíme na výlety. Rádi zodpovíme vaše dotazy.

Těší se na Vás pedagogové a rodiče dětí z Bažinky.

Komunikace dvojčat - krátký dotazník - podpořte další pro nás důležitou diplomovou práci!!

Vážení rodiče,jmenuji se Tereza Hájková a jsem studentka Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V letošním roce píši závěrečnou práci, která se věnuje komunikaci dvojčat, a proto bych Vás ráda požádala o vyplnění následující dotazníku, který mi pomůže při jejím zpracování.Dotazník je anonymní a získané informace budou použity pouze pro účely této práce.Předem Vám děkuji za věnovaný čas.

Odkaz na dotazník zde: http://login.oursurvey.biz/9287

Mockrát děkuji za Vaši ochotu a spolupráci

Tereza Hájková

pozvánka na 2. sólorodičovský klub

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


2. SETKÁNÍ KLUBU SÓLO RODIČŮ

Všichni sólo rodiče z Olomouce a okolí jsou společně se svými dětmi srdečně zváni na další setkání Klubu sólo rodičů, které pořádá občanské sdružení Sólo rodiče ve spolupráci s RC Heřmánek a Centrem pro rodiny s dvojčaty.

KDY: v sobotu 7. 12. dopoledne, od 10 hodin

KDE: RC Heřmánek, Náves svobody 41 (budova pošty), Olomouc – Holice (mapka zde: www.rc-hermanek.cz/kontakty)

CO: Program zůstává pro velký úspěch stejný jako minule – budeme si povídat a sdílet, zjišťovat, co máme společného a co nás zajímá. A protože máme za dveřmi Vánoce, napadá mě otázka k zamyšlení: těšíte se na ně, nebo je slavíte jen kvůli dětem? Pokud jste ten první případ, máte nějaký tip pro sólo rodiče, které Vánoce spíš děsí?

Těším se na vás!

Martina Coufalová

občanské sdružení Sólo rodiče www.solorodice.cz

Sólo rodiče - nový web, nové potřebné info

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Milí rodiče,
pokud patříte k těm, kdo vychovávají své děti sami bez partnera, pak právě vám je určen nový komunitní web http://www.solorodice.cz/, který provozuje občanské sdružení Sólo rodiče.

Na stránkách můžete navázat kontakt s jinými sólo rodiči, žijícími v těsném sousedství, ve stejné čtvrti či v jakékoliv pro vás přijatelné vzdálenosti. V případě, že si padnete do oka, můžete si dohodnout vzájemné hlídání děti a získat tak aspoň chvilku volného času pro sebe. Nebo vytvoříte s jinými rodiči z okolí a jejich dětmi partu a budete se scházet ke společným aktivitám. A další možností je, že zde najdete nové známé na kávu nebo na volejbal. Záleží jen na vás.

Web nabízí vlídné a bezpečné prostředí, které chce všem sólo rodičům alespoň zčásti nahradit podporu chybějícího rodinného zázemí. Je základnou pro všechny, kteří hledají jakoukoliv konkrétní pomoc, kontakt nebo zkušenost a chtějí totéž poskytnout jiným rodičům v podobné situaci. Mottem stránek je vzájemná rodičovská pomoc, která je za všech okolností bezplatná.

Součástí webu http://www.solorodice.cz/z je také publicistická sekce, kde najdete krátké aktuality, blogy a také rozsáhlejší články, reportáže a rozhovory, zpracovávané s ohledem na zájmy a potřeby sólo rodičů. Na stránkách nechybí diskusní fóra, odkazy na akce pořádané speciálně sólo rodiči a také burza, kde lze bezplatně získat, darovat, půjčovat nebo vzájemně směňovat nejen věci, ale rovněž služby.

A Sólorodiče.cz najdete také na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Solorodicecz/357976997632457?ref=hl
 

REPORTÁŽ V ČESKÉ TELEVIZI ZDE (ČAS 3:37, CCA 3.REPORTÁŽ) :http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/313281381901110-udalosti-v-regionech-vikend/

PROSÍM O AKTUALIZACI INZERÁTŮ - maminky/tatínci - co už není aktuální smažte!!!!

Prosím o aktualizaci všech inzerovaných položek - prodám i  koupím!!!

Co je již prodáno a není aktuální - smažte!!

 

Předem děkuji za spolupráci!

15. 10. – 5. 11. 2013 PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT
15. 10. – 5. 11. 2013

Kurz zahrnuje celkem čtyři setkání:
Těhotenství s dvojčaty a porod – MUDr. Štěpán Machač, Ph.D. - gynekolog/porodník
Příprava k porodu a porod dvojčat - Bc. Ivana Pavlíková - porodní asistentka
Kojení dvojčat - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka/laktační poradkyně
Rodičovství s dvojčaty - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka

Kde: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, Olomouc – Holice
Kdy: 15.10. – 5.11.2013 (vždy v úterý 16.00 – 18.00)
Cena: 800 Kč za celý kurz (doprovod zdarma)

Přihlášky a dotazy na:
Zuzana Staroštíková (739 428 048, z.starostikova@seznam.cz)

Přihlášky posílejte, prosím, nejpozději do 10.10.2013.
 

AKtuální posezení bez dětí -Klub dvojčat bez dvojčat - úterý 17.9.2013 od 20hodin

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Maminky, tatínci, babičky, tety, dvojčata.....

Přijďte si odpočinout a načerpat energii na setkání
Klubu dvojčat bez dvojčat
- v úterý 17.9.2013 -
od 20:00

Přímo v herně Centra pro rodiny s dvojčaty v budově pošty v Holici!

Domácí drobné občerstvení vítáno!!!!

Už se těšíme!!!
Tým centra

 

Materiální sbírka pro trojčátka Valentýnku, Magdalénku a Vojtíška

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
ve spolupráci s Rodinným centrem Heřmánek
pořádá sbírku
zimního oblečení, hraček a vybavení
pro rodinu s trojčátky

Trojčátka Valentýnka, Magdalénka a Vojtíšek
se narodila v 31. TT v červnu 2013

Potřebují: zimní oblečení na 4-6 měsíců (cca od velikosti 62), povlečení a prostěradla na postýlky 120x60, popř. plenky (jak jednorázové tak bavlněné) a čistící ubrousky.

více zde:

http://kromerizsky.denik.cz/zpravy_region/ze-budou-tri-tusili-ale-jestli-bude-mezi-holcickama-i-kluk-bylo-prekvapenim-2013.html
 

Kontaktní rodičovství u dvojčat - máte zkušenosti?

Dobrý den, přeposílám prosbu Lucie Harnošové:

Vážení a milí rodiče dvojčátek, obracím se na vás s prosbou.

Lektoruji přednášky kontaktního rodičovství a napsala jsem k tomuto tématu i ebook http://www.branakdetem.cz/squeez/Kontaktni_rodicovstvi.pdf
Ale ve svém okolí se často setkávám s tím, že rodiče dvojčátek se z různých důvodů bojí KR praktikovat. Obvykle se nechají zaskočit těžkým startem. Ale podle mnoha zkušeností je zřejmé, že dvojčátka tuto péči také potřebují a že je to prakticky možné (nosit, spát společně apod). Akorát chybí inspirace nebo rodiny v okolí, které by jim pomohly.
Proto bych s vaší pomocí ráda vytvořila ebook, který by byl specializován na praktikování Kontaktního rodičovství s dvojčátky.
Níže uvádím okruh otázek. Chcete-li se zapojit, můžete mi odpovědět, uvítám i delší odpovědi, texty si případně sama zkrátím. Své odpovědi doplňte prosím 2-3 fotografiemi. Zasláním textu souhlasíte s jeho zveřejněním v ebooku.

Budu moc ráda, když odpoví i otcové dětí, protože ti také mívají krásné postřehy a budou inspirací pro další tatínky.

Děkuji za spolupráci.

Krásné dny,

Lucie Harnošová
lucie@branakdetem.cz

1. Jak jste se připravovali na porod? Jak porod probíhal? Mohli jste být s dětmi po porodu v kontaktu?
2. Kojila jste? Pomohla vám laktační poradkyně nebo někdo z okolí? Podporovalo vás okolí?
3. Znáte bezplenkovou komunikační metodu? Praktikujete ji?
4. Nosili jste své děti? Jak jste to prakticky dělali?
5. Spíte společně s dětmi v posteli? Pokud ne, proč to nejde a kde děti spí? Pokud ano, jak to prakticky probíhá?
6. Jak pečujete o svůj osobní život? A partnerský?
7. Pokud máte starší děti, jaký jste zvolili styl výchovy? Inspiroval vás někdo? Do jaké děti chodí školky, školy?
8. Máte další náměty, které by mohli být pro rodiče inspirativní? Napište je:-)

--
Lucie Harnošová

www.branakdetem.cz
BRNO Orlí 17
PRAHA Náplavní 11


www.biokocarky.cz
www.aktivnirodicovstvi.cz
www.latkovepleny.info
 

PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT 23. 7. – 13. 8. 2013

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT
23. 7. – 13. 8. 2013

Kurz zahrnuje celkem čtyři setkání:
Těhotenství s dvojčaty a porod – MUDr. Štěpán Machač, Ph.D. - gynekolog/porodník
Příprava k porodu a porod dvojčat - Bc. Ivana Pavlíková - porodní asistentka
Kojení dvojčat - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka/laktační poradkyně
Rodičovství s dvojčaty - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka

Více o jednotlivých setkáních na:

http://www.dvojcata.net/predporodni-kurzy

Kde: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, Olomouc – Holice
Kdy: 23.7. – 13.8.2013 (vždy v úterý 16.00 – 18.00)
Cena: 800 Kč za celý kurz (doprovod zdarma)

Přihlášky a dotazy na:
Zuzana Staroštíková (739 428 048, z.starostikova@seznam.cz)

Přihlášky posílejte, prosím, nejpozději do 21.7.2013.
 

Klub dvojčat bez dvojčat - úterý 18.6.2013 od 20 hodin

Přijďte si odpočinout a načerpat energii na setkání

Klubu dvojčat bez dvojčat

- v úterý 18.6.2013 -

od 20:00

V restauraci u Goliáše

Třída 1. máje 12, Olomouc

(naproti Armádnímu domu u Náměstí republiky-Muzea)

 

Už se těšíme!!!

Tým centra
 

Předporodní kurz pro nastávající rodiče dvojčat 28.5.-18.6.2013

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Ráda bych vás touto cestou informovala o

aktuálním prenatálním kurzu,

který pořádá olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty pro nastávající rodiče dvojčat a který proběhne od 28.5. do 18.6.2013 v Olomouci v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty - http://www.dvojcata.net/kontakty

Projekt OD KOČÁRKU K PODNIKÁNÍ - volná místa - přihlaste se!!!!

Dobrý den
všem zájemkyním o projekt "Od kočárku k podnikání" , který realizujeme v Heřmánku.

Nově byly spuštěny webové stránky projektuhttp://www.odkocarkukpodnikani.cz/ , kde najdete další informace.

Úvodní informační schůzka pro zájemkyně z Olomouce a okolí se bude konat v pondělí 24.6. 2013 v 10,00 v herně RC Heřmánek, náves Svobody 41, Olomouc-Holice (budova pošty, děti vítány).

Vzdělávání zahájíme po letních prázdninách v pondělí 16.9.2013 v 8,30,
pravidelně se budeme potkávat pondělky od září do prosince 2013 předběžně v čase 8,30-15,30, ale vše je ještě i na domluvě a Vašich možnostech..Hlídání dětí a pitný režim bude zajištěno.

Prosím ozvěte se , zda je pro vás ještě aktuální účast v projektu,(i pokud ne), zda budete moci přijít na schůzku, event. máte zájem o náhr. termín... Můžete dát vědět i dalším ženám..

Těšíme se na vás.
--
PhDr.Petra Tenglerová
Rodinné centrum Heřmánek, o.s. Heřmánci
www.rc-hermanek.cz

náves Svobody 41
779 00 Olomouc Holice

http://www.facebook.com/pages/Rodinné-centrum-Heřmánek/170042809688243

www.dvojcata.net

Knížka pro miminka - Naše první album PRO DVOJČATA!!!!!!

Naše první album – dvojčata

Narodila se vám dvojčátka? Naše první album – dvojčata vám poskytne dostatek prostoru pro sledování vývoje vašich miminek krok za krokem, a díky tomu, že se jedná o dvojalbum, i pro každé zvlášť.

Zaznamenejte všechny důležité momenty, od jejich narození po všechny pokroky a významné události. Najdete v něm místo nejen na fotografie miminek, ale i na fotografie maminky, tatínka, babiček a dědečků a hlavně na záznamy všech významných mezníků ve vývoji vašich děťátek během prvního roku jejich života, od prvního koupání, prvních slůvek, prvních Vánoc a narozenin až třeba po záznamy prvních rošťáren a zlobení. Tato knížka se stane připomínkou krásných chvil a radostí i drobných starostí, které jste během růstu vašich miminek společně prožili, a pro budoucí dospěláky se jistě stane milou vzpomínkou na období, které už si zpravidla nepamatujeme.

Obejdnat můžete ZDE.

Klub dvojčat bez dvojčat - uterý 21.5.2013 u Goliáše

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Maminky, tatínci, babičky, tety, dvojčata.....
Přijďte si odpočinout a načerpat energii na setkání
Klubu dvojčat bez dvojčat
- v úterý 21.5.2013 -
od 20:00
V restauraci u Goliáše
Třída 1. máje 12, Olomouc
(naproti Armádnímu domu u Náměstí republiky-Muzea)

Už se těšíme!!!
Tým centra
 

Klub dvojčat v květnu - 14.5.2013 od 16:30 - 3. párty s Nedoklubkem!

Ke staženíSoubor (jpg)

Klub dvojčat a vícerčat Olomouc se tradičně i letos zapojil do organizace setkání rodin s předčasně narozenými dětmi, které pořádáme spolu s občanským sdružením Nedoklubko a RC Heřmánek!!!

Setkání všech proběhne v úterý 14.5.2013 od 16:30 přímo v herně!!

Na všechny (i narozené v termínu :-) ) se těší

tým Centra, ošetřující personál z FN Olomouc a všichni příznivci

NOVINKA!!!!! Quatro klub - 30.4.2013 od 20 hod

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Quatro klub
Podpůrná skupina pro rodiče s 3 a více dětmi
„Sdílená radost je dvojnásobná, sdílená starost je poloviční“

Poslední úterý v měsíci od 20,00

1.setkání v úterý 30.4.2013 na téma:
„Jak velká je velká rodina?“

Setkání organizujeme ve spolupráci s
Centrem pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
Na klub je nutno se předem přihlásit na výše uvedených kontaktech.
Na setkání se těší PhDr.Petra Tenglerová.

Klub dvojčat - tentokrát s fotografem - pondělí 8.4.2013 (10 - 17:00)

Náhled PDF souboru: (stáhnout)KLUB DVOJČAT A VÍCERČAT !!! tentokrát s fotografem !!!

Ateliérové fotografie
s okamžitým tiskem fotografií

Termín focení: Pondělí 8. 4. 2013 od 10:00 do 17:00
Místo focení: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty (budova pošty v Holici)
Popis focení: Ateliérové fotografie s okamžitým tiskem fotografií
o velikosti 10x15.

Návštěvníci budou moci se nechat vyfotit
v "ateliéru" za zvýhodněnou cenu:

30 Kč/ks - foto 10x15 ihned po vyfocení
30 Kč/ks - fotografie v plném rozlišení na e-mail

Fotograf: Bc. Petr Šindela
www.petrsindela.cz
www.facebook.com/fotograf.olomouc
www.vizitkyolomouc.cz
mob. 773 617 434


 

klub dvojčat BEZ DVOJČAT - ÚTERÝ 16.4.2013

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Maminky, tatínci, babičky, tety, dvojčata.....
Přijďte si odpočinout a načerpat energii na setkání
Klubu dvojčat bez dvojčat
- v úterý 16.4.2013 -
od 20:00

Přímo v herně Centra pro rodiny s dvojčaty v budově pošty v Holici!
Domácí drobné občerstvení vítáno!!!

Už se těšíme!!!
Tým centra

PF 2013

Ke staženíSoubor (png)

Přejeme všem klidné a spokojené prožití vánočních svátků!!!!

Klub dvojčat bez dvojčat - 12.2.2013 a další 19.3.2013

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Maminky, tatínci, babičky, tety, dvojčata.....
Přijďte si odpočinout a načerpat energii na setkání

Klubu dvojčat bez dvojčat
- vždy v úterý -
od 20:00
aktuální termíny:
12. 2. 2013 a 19. 3. 2013


Zájemci pište vždy 2 dny předem kvůli rezervaci míst na:
psychopetra@seznam.cz

 

Už se těšíme!!!
Tým centra

 

Klub dvojčat - nově -vždy 1.středu v měsíci dopoledne

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Klub dvojčat a vícerčat Olomouc
zve všechny děti a rodiče na dopolední setkání!

Nově se s klubem dvojčat budeme potkávat
vždy 1. středu dopoledne v měsíci od 9 do 12 hodin
přímo v prostorách herny!!!!

Součástí dopoledne je i cvičení pro rodiče s dětmi!
Přijďte si popovídat a odpočinout na setkání s ostatními rodinami s dvojčaty!

Aktuální termíny:
Středa 6.3.2013 od 9 do 12 hodin
Středa 3.4.2013 od 9 do 12 hodin

TĚŠÍME SE NA VÁS VŠECHNY!

Kontaktní osoba:
Zuzana Staroštíková / 739 428 048 / z.starostikova@seznam.cz
Olomouc – Holice/ Náves Svobody 41 / Budova pošty / Bus MHD 19 a 23

Kub dvojčat bez dvojčat - 15.1.2013 od 20hodin - posezení bez dětí!!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Maminky, tatínci, babičky, tety, dvojčata.....
Přijďte si odpočinout a načerpat energii na první povánoční setkání
Klubu dvojčat bez dvojčat
- opět v úterý -
15.1.2013
od 20:00

Zájemci pište na psychopetra@seznam.cz!

Už se těšíme!!!
Tým centra
 

MAŠKARNÍ KARNEVAL PRO RODINY S DVOJČATY - ÚTERÝ 5.2.2013

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Klub dvojčat a vícerčat Olomouc
zve všechny rodiče a děti na
MAŠKARNÍ KARNEVAL
KDY: 5.2.2013 od 16:30
KDE: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
náves Svobody 41, 779 00 Olomouc (budova pošty)
Čeká na vás zpívání, tvoření, malé domácí občerstvení a tombola!


Rodinné vstupné: 60 Kč + drobnost do tomboly

Těšíme se na vás!

Klub dvojčat - ÚTERÝ 8.1.2013 od 16:30 + povánoční inventura hraček!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Klub dvojčat a vícerčat Olomouc

zve všechny děti a rodiče na první letošní setkání!

V úterý 8.1.2013 od 16:30 se na Vás moc těšíme!

Povánoční setkání

Přijďte si popovídat a odpočinout na setkání s ostatními rodinami s dvojčaty!

 

Také vyhlašujeme velkou povánoční inventuru hraček a knížek ve vašich pokojíčcích!!!!

Takže - co už vypadává ze skříní a z polic a není pro děti atraktivní - uvítáme v naší herně - pro děti bude zpestřením a co se nevejde k nám - pošleme dál (spolupracující rodiny s trojčaty, apod.).

Předem za děti moc děkujeme!

 

Za tým Centra se na setkání těší Zuzka Staroštíková

 

Tak tedy - ÚTERÝ 8.1.2013 od 16:30 - těšíme se na vás všechny!

Poslední předvánoční setkání - Klub dvojčat bez dvojčat - zítra 11.12.2012!!!!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)Maminky, tatínci, babičky, tety, dvojčata.....
Přijďte si odpočinout a načerpat energii na poslední předvánoční setkání
Klubu dvojčat bez dvojčat - opět v úterý 11.12.2012 od 20:00
Zájemci pište na psychopetra@seznam.cz!

Už se těšíme!!!
Tým centra
 

Klub dvojčat - 4.12.2012 - přijde Mikuláš a oslavíme již 2.NAROZENINY CENTRA PRO RODINY S DVOJČATY V OLOMOUCI!!!!!!!!!!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


V úterý 4.12.2011 od 16:30 se na Vás moc těšíme!

Oslavíme společně 2. NAROZENINY CENTRA PRO RODINY S DVOJČATY A VÍCERČATY !!!

a přijde za námi i Mikuláš s andělem

(připravte prosím svým dětem balíčky se vzkazem pro Mikuláše (aby věděl, za co může pochválit,...)

Máme připravený dort na oslavu - srdečně Vás všechny zveme!!

Drobné domácí občerstvení na ochutnání vítáno.

Tak tedy - ÚTERÝ 4.12.2011 od 16:30 - těšíme se na vás všechny!

Kontaktní osoba:

Zuzana Staroštíková / 739 428 048 / z.starostikova@seznam.cz

Olomouc – Holice/ Náves Svobody 41 / Budova pošty / Bus MHD 19 a 23
 

Předporodní kurz pro nastávající rodiče dvojčat - 13.11.-4.12.2012

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT

13.11. - 4.12.2012

Bližší info k náplni jednotlivých setkání na:

http://www.dvojcata.net/predporodni-kurzy

Přihlášky a dotazy na: Zuzana Staroštíková (739 428 048, dvojcata@dvojcata.net)

 

Přihlášky posílejte, prosím, nejpozději do 9.11.2012.
 

Světový den předčasně narozených dětí, Cena purpurového srdce

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Výstupy z oslav:

http://nedoklubko.cz/2012/11/21/5248/

Reportage at Czech main TV1: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000101120/obsah/230595-nedonosene-deti-v-cesku/

Stories of preemie babies at commercial Tv Nova: http://vikend.nova.cz/clanek/novinky/vikend-20-11-nedonosene-deti.html

Beneficiary event for hospital in Havlickuv Brod: http://nedoklubko.cz/2012/11/12/beneficni-koncert-venovany-detem-do-dlane/
Sankt messe for prematury babies: http://nedoklubko.cz/2012/11/12/beneficni-koncert-venovany-detem-do-dlane/
Purple illumination at Emauzy monastyr at Prague. http://www.facebook.com/login.php?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmessages%2F100001188838084

 

 

Dobrý den,

ráda bych Vás pozvala na oslavy Světového dne předčasně narozených dětí a nabídla Vám rovněž možnost, zúčastnit se hlasování pro některého z kandidátů na cenu Purpurové srdce. Do kategorie Purpurové srdce rodičů pro zdravotní sestru a Purpurové srdce rodičů pro lékaře navrhovali kandidáty sami rodiče. Vítěz s nejvyšším počtem hlasů bude oceněn v úterý 20. listopadu v Primátorské rezidenci v Praze, u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí . Pokud byste se chtěli zúčastnit programu či konference, můžete se zaregistrovat na www.purpurovesrdce.cz. Konference je ohodnocena 4 kreditními body.
 

V rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí se můžete tuto neděli zúčastnit mše za předčasně narozené děti v kapličcu u obce Antonínův Důl či se přijít podívat 20. listopadu na Palackého náměstí, kde bude Emauzský klášter nasvíce purpurovou barvou, symbolem předčasného narození.

Děkujeme Vám a budeme se těšit na případné setkání ...

Nominovaní na cenu Purpurové srdce 2012

Purpurové srdce rodičů pro zdravotní sestru

hlas číslo 1 – Michaela Sodomková Dis. , Pardubická krajská nemocnice, a.s. Novorozenecké oddělení IMP
hlas číslo 2 – Martina Šimůnková, Ústav pro matku a dítě v Podolí, Praha 4, neonatologické oddělení
hlas číslo 3 - Bc. Dana Špidlenová, Fakultní nemocnice Plzeň, neonatologické oddělení

Purpurové srdce rodičů pro lékaře

hlas číslo 4 - MUDr. Drahomíra Jančářová , FN Brno, neonatologické oddělení
hlas číslo 5 - MUDr. Patrik Hitka, Masarykova nemocnice Ústí nad Labem, neonatologické oddělení

hlas číslo 6 – MUDr. Tomáš Prkna, Nemocnice České Budějovice, neonatologické oddělení

Hlasujte odesláním SMS ve tvaru PURPUR mezera # na telefonní číslo 900 09 03, kde # je Vámi zvolené hlasovací číslo. Cena SMS je 3 Kč a je určena pro technické zajištění služby.

Službu technicky zajišťuje SMS.cz

Více se dozvíte na http://srdce.nedoklubko.cz/hlasujte-pro-vase-kandidaty/

Přeji příjemný den Klára Csirková
předsedkyně sdružení

 

Získali jsme ocenění MÍSTO PŘÁTELSKÉ RODINĚ!!!!!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Místo přátelské rodině je aktivita, která pomáhá rodičům s dětmi lépe se orientovat v zařízeních, kde jsou děti vítány.
V rámci této aktivity jsou vytipována a poté certifikována místa jako kavárny, restaurace, obchody, úřady a další podniky nabízející služby, které jsou svým přístupem a vybavením vstřícné k rodičům s dětmi.

Vytvořili jsme seznam kritérií, na základě nichž bude moci být "certifikace" (např. ve formě loga na dveřích či na webu podniku) udělena. Testování bude probíhat přímo na místě při využití služeb daného podniku.

Každé místo přátelské rodině bude označeno samolepkou s logem.

http://mcpodebrady.ecn.cz/mista-pratelska-rodine.shtml?cmd[3231]=c-1-%22Ostatn%ED%20m%ECsta%22&misto=Ostatn%ED%20m%ECsta

Pořad Sama doma - týden věnovaný dvojčatům a vícerčatům - VIDEA

Vícečetné těhotenství - možnost otěhotnění - MUDr. Jitka Řezáčová (3 části) + Klára Vítková Rulíková - předsedkyně Klubu dvojčat a vícerčat

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/212562220600122/video/

Specifika vývoje vícerčat jako plodů - MUDr. Lubomír Hašlík (3 části)

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/212562220600123/video/

Těhotenství a porod vícerčat - MUDr. Heřman Hynek (3části) + Pomůcky pro vícerčata - Jana Vaňátková

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/212562220600124/video/

Péče o vícerčata po porodu, kojení a nároky na maminku - MUDr. Petra Šaňáková (3 části) + Co čekat od chování vícerčat - psycholožka Alena Javůrková

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/212562220600125/video/

Vícerčata, sourozenecké vztahy, Petra Kalichová (dotazy) - 3 části

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/412236100171015/video/

Klub dvojčat - LISTOPAD - jak zvládnout dvojčata a nezbláznit se…

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Klub dvojčat a vícerčat Olomouc zve všechny děti a rodiče na listopadové setkání s psycholožkou:

Poradenství ohledně vývoje či výchovy vícerčat

(typické projevy u dětí mezi 1. a 3.rokem, problémy dětí v kolektivu vrstevníků, změny obvyklého chování, důvody a řešení projevů chování dětí) aneb

jak zvládnout dvojčata a nezbláznit se…

Setkání opět proběhne opět první úterý v měsíci, tzn. v úterý 6.11.2012 od 16:30
 

2.mezinárodní konference

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Vážená dvojčata,

vážení rodiče dvojčat,

vážení zájemci o život s dvojčaty,

 

ČESKOMORAVSKÁ ASOCIACE KLUBŮ DVOJČAT A VCERČAT si Vás dovoluje pozvat

na 2. mezinárodní konferenci ŽIVOT S DVOJČATY konanou pod záštitou

Stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti PSP ČR V PTEK DNE 16.

11. 2012 OD 9 DO 17 HOD.v Poslanecké sněmovně PSP (Státní akta),

Sněmovní 4, Praha 1

http://www.dvojcata-asociace.cz/?page_id=970

Tlumočení (AJ-ČJ) zajištěno, pro účastníky konference je

připraven oběd formou bufetu a závěrečný přípitek, pro zájemce lze

zprostředkovat prohlídku Poslanecké sněmovny. Asociace klinických

psychologů ČR ohodnotila tuto akci pro získání kreditů v rámci

celoživotního vzdělávání registrovaných klinických psychologů.

Účastnický poplatek na konferenci je 100,-Kč.

Na konferenci v sobotu 17. 11. 2012 navazují tematické workshopy.

Účastnický poplatek na workshop je 100,-Kč. Bližší informace na

www.dvojcata-asociace.cz.

 

V příloze zasílám pozvánku a přihlášku na konferenci i workshopy.

Pokud budete mít o konferenci (popřípadě i o workshopy) zájem,

závaznou přihlášku pošlete prosím na mail

konference@dvojcata-asociace.cz NEJPOZDĚJI DO 20. 10. 2012, stejně

tak i účastnický poplatek zašlete na účet 199638705/0600.

 

Těšíme se na Vás!

S pozdravem

 

Miloš Vítek

koordinátor projektů

Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat

www.dvojcata-asociace.cz

Získali jsme ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Společnost přátelská rodině je projekt Sítě mateřských center o.s. zaměřený na motivaci zaměstnavatelů k uplatňování rovných příležitostí a zavádění opatření pro slaďování rodinného a pracovního života jejich zaměstnanců. Důraz je kladen na rodinu v každé životní fázi, tzn. na všechny generace a jejich potřeby.

http://www.familyfriendly.cz/

KLUB DVOJČAT - Co čekat u dětí mezi 1. a 3. rokem - 2.10.2012

Náhled PDF souboru: (stáhnout)Klub dvojčat a vícerčat Olomouc

zve všechny děti a rodiče na

setkání s psycholožkou na téma

Co čekat u dětí mezi 1. a 3. rokem

aneb

jak zvládnout dvojčata a nezbláznit se…

Setkání opět proběhne opět první úterý v měsíci, tzn. 2.10.2012 od 16:30 

SETKÁNÍ RODIČŮ DVOJČAT BEZ DĚTÍ - ÚTERÝ 9.10.2012

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Maminky, tatínci, babičky, tety, dvojčata.....

Přijďte si odpočinout a načerpat energii na setkání Klubu dvojčat bez dvojčat - opět v úterý 9.10.2012 od 20:00 v restauraci U červeného volka na Dolním náměstí v Olomouci.

Zájemci pište na psychopetra@seznam.cz do neděle 7.10.2012 - díky!!!!

Už se těšíme!!!

Tým centra
 

Setkání bez dětí - KLUB DVOJČAT BEZ DVOJČAT - úterý 11.9.2012

Maminky, tatínci, babičky, tety, .....

Přijďte si odpočinout a načerpat energii na setkání Klubu dvojčat bez dvojčat - opět v úterý 11.9.2012 od 20:00 v restauraci U červeného volka na Dolním náměstí v Olomouci.

Zájemci pište na psychopetra@seznam.cz do pondělí 10.9.2012 - díky!!!!

Už se těšíme!!!

Tým centra

Klub dvojčat - v květnu až 15.5.2012 od 16:30

Z důvodu státních svátků se v květnu sejdeme až v úterý 15.5.2012 od 16:30!!!!

Za dětmi přijde Divadélko Frizetka a také oslavíme 2.výroční setkání Nedoklubka!!!!

Čestným hostem bude Klára Csirková z orgaizace Nedoklubko, která nám představí projekt Mámy pro mámy a jejich aktivity pro rodiče předčasně narozených dětí!!!

Takže bude dort, káva a příjemné odpoledne - PŘIJĎTE!!!

Za tým Centra se na setkání těší

Zuzana Staroštíková

20 fotografií 10x15 ZDARMA!!!!

Ke staženíSoubor (jpg)

Díky spolupráci s firmou Piklio http://www.piklio.cz/ máte možnost využít akce do 30.4.2012, kterou připravili speciálně pro naše Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty!

Napište si o unikátní kód, který zadáte při objednávce a získáte tak 20 fotografií formátu 10x15 cm v kvalitě Premium ZDARMA!

Pište na: z.starostikova@seznam.cz

Platnost voucherů je do 30.4.2012.

Předporodní kurz - 22.5.-12.6.2012 v Olomouci

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT
22. 5. – 12. 6. 2012

Kurz zahrnuje celkem čtyři setkání:
Těhotenství s dvojčaty a porod – MUDr. Štěpán Machač, Ph.D. - gynekolog/porodník
Příprava k porodu a porod dvojčat - Bc. Ivana Pavlíková - porodní asistentka
Kojení dvojčat - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka/laktační poradkyně
Rodičovství s dvojčaty - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka

Kde: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, Olomouc – Holice
Kdy: 22.5. – 12.6.2012 (vždy v úterý 16.00 – 18.00)
Cena: 800 Kč za celý kurz (doprovod zdarma)

Přihlášky a dotazy na:
Zuzana Staroštíková (739 428 048, dvojcata@dvojcata.net)

Přihlášky posílejte, prosím, nejpozději do 14.5.2012.
 

SVĚTOVÝ TÝDEN RESPEKTU K PORODU V OLOMOUCI - 14. 5. - 18. 5. 2012

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty letos spolupořádá Světový týden respektu k porodu přímo v Olomouci od 14. do 18.5.2012!

Týden je opravdu nabitý, doufáme, že si vyberete!!!!

PROGRAM:

Pondělí 14.5.2012                                                                                                                                    Slavnostní zahájení SVĚTOVÉHO TÝDNE RESPEKTU K PORODU
9:00 – 12:00 Den otevřených dveří v RC Heřmánek, Den matek
10:30 – 12:00 Promítání DVD s porodní tématikou (dle výběru) s diskusí
(host: PhDr. Petra Tenglerová – klinická psycholožka, laktační poradkyně a maminka 4 dětí)
15:00 – 17:00 Vernisáž výstavy KOJENÍ, Té a café Kratochvíle, Sokolská 36, Olomouc (Výstava do 14.6.2012)
Slavnostní předávání certifikátů Místo přátelské kojícím matkám Laktační ligy
Úterý 15.5.2012
9:00 – 12:00 Laktační poradna v RC Heřmánek - Místo přátelské kojícím maminkám
(host: Mgr. Zuzana Staroštíková – psycholožka, maminka a laktační poradkyně)
16:30 – 18:00 Nedoklubko – výroční setkání rodin s předčasně narozenými dětmi
Mámy pro mámy (host: Mgr. Klára Csirková – ředitelka Nedoklubka a maminka 4 dětí)
Středa 16.5.2012
9:00 – 12:00 Představení knihovny a půjčovny potřeb pro těhotné a kojící maminky,
individuální laktační poradenství
10:00 – 12:00 Aromaterapie v péči o těhotné, kojící a miminka
10.30 - 12.00 Módní přehlídka kloboučků a čepiček
11:00 – 11:30 Cvičení pro rodiče s miminky (Mgr. Iva Minaříková, DiS.)
Čtvrtek 17.5.2012
10:00 – 12:00 Výlet do Sluňákova (středisko ekolog. výchovy, Horka nad Moravou), sraz u vchodu
16:00 – 19:00 Jednorázový kurz předporodní přípravy (Mgr. Jitka Sidorová)
19:30 – 21:00 Tance pro těhotné a maminky s miminky
Pátek 18.5.2012
9:00 – 12:00 Den otevřených dveří Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
10:30 – 11:00 Celé Česko čte dětem – nápady a tipy na čtení pro malé děti
16:00 – 18:00 Homeopatika v těhotenství a při porodu

 

Není-li v programu uvedeno jinak, koná se akce v RC Heřmánek, náves Svobody 41, Olomouc-Holice.
VSTUPNÉ: týdenní 500,-Kč, na jednotlivé akce 60,-Kč

 

Dotazník - Dvojčata v pedagogické praxi

Vážené kolegyně z Klubů dvojčat,

Prosíme Vás o zapojení se (Vás i Vašich členek, které mají dvojčata ve škole nebo jsou samy učitelkami) do výzkumu na téma Dvojčata v pedagogické praxi. Výsledky výzkumu budou prezentovány mmj. na 2. Mezinárodní konferenci Život s dvojčaty, která je plánovaná na listopad tohoto roku.

Děkujeme Vám za spolupráci.

Odkazy na výzkumy:

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/23551// - dotazník pro dvojčata

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/dvojcata-v-pedagogicke-praxi/- dotazník pro učitele

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/svojcata-v-pedagogicke-praxi/- dotazník pro rodiče dvojčat

2. SETKÁNÍ NEDOKLUBKA V OLOMOUCI s pohádkou pro děti - 15.5.2012

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Srdečně vás zveme na 2. SETKÁNÍ NEDOKLUBKA V OLOMOUCI

!!!!pro rodiny a příznivce předčasně narozených a představení projektu Mámy pro mámy!!!!

15. 5. 2012 v 16.30 h
v herně RC Heřmánek v Olomouci-Holici
(náves Svobody 41, v budově pošty, dostanete se k nám autobusem č. 19 nebo 23 od hlavního nádraží)

Čeká na vás
pohádka od divadélka Frizetka,
herna plná hraček, dílnička pro děti, malý dáreček a domácí občerstvení s dortem.

Čestným hostem bude Klára Csirková – předsedkyně občanského sdružení Nedoklubko.
Mezi pozvanými jsou i lékaři a sestry z FN Olomouc a nemocnice Prostějov, kteří se o vaše miminka starali.

Rodinné vstupné je 60 Kč.
Vstupenky budou slosovatelné o knížku Pohádek pro kulíšky.

Setkání pořádá RC Heřmánek, Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty a Nedoklubko os, kteří podporují rodiny s předčasně narozenými dětmi.
V případě zájmu kontaktujte prosím organizátorku setkání Lucii Kolářovou na email: kolar.lucie@seznam.cz nebo sms: 777 074 514.

Velká burza - JARO/LÉTO 2012 - sobota 31.3.2012

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Blíží se letošní Velká burza JARO/LÉTO 2012 rodinného centra Heřmánek a Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Pokud se budete chtít zúčastnit, neváhejte se na nás obrátit!!

Na vyžádání Vám zašlu tabulku na soupis věcí k prodeji a také pravidla prodeje.

KDY: 31.3.2012, 9.00-13.00h
KDE: Olomouc-Holice - suterén mateřské školy                                              CO: dětské oblečení, obuv, sportovní potřeby, vozítka, hračky a další vybavení pro děti

BURZA i PRO DVOJČATA
VSTUP VOLNÝ

Více informací o burze a kontakt pro prodávající, kteří se musí registrovat nejpozději do 22. 3. 2012:
Mgr. Zuzana Staroštíková
e-mail: z.starostikova@seznam.cz /mobil: 739 428 048

Výběr věcí od prodávajících: 30. 3. 2012, 16.00-18.00h
Výdej neprodaných věcí a výplata: 31. 3. 2012, 14.00-15.00h

 

Klub dvojčat - duben 2012 - DOBRÝ ZRAK NENÍ SAMOZŘEJMOSTÍ!!!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)Klub dvojčat a vícerčat Olomouc zve všechny děti a rodiče na

setkání s Petrou Navrátilovou,DiS.
instruktorkou stimulace zraku a poradkyní rané péče na téma

Dobrý zrak není samozřejmostí
aneb
každý může zachytit známky zhoršujícího se vidění u svého dítěte,
jen vědět, čeho si všímat…

Setkání opět proběhne opět první úterý v měsíci, tzn.v úterý 3.4.2012 od 16:30 !!

Těšíme se na vás

Mgr. Zuzana Staroštíková

+420 739 428 048
z.starostikova@seznam.cz

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
www.dvojcata.net

Rodinné centrum Heřmánek
www.rc-hermanek.cz
 

Cvičení čchikungu pro rodiče dvojčat a dospělá dvojčata - neděle 22.4.2012

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Klub dvojčat a vícerčat Olomouc
zve všechny rodiče a dospělá dvojčata na

Nedělní cvičení čchikungu

KDY: 22.4.2012 v čase 9.30 - 12.00 h
 

Cvičení čchikungu zlepšuje fyzickou kondici a navozuje psychickou harmonii

KDE: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, RC Heřmánek, Náves svobody 49,779 00 Olomouc, budova pošty
LEKTORKA: Radomila Brachová (maminka dvojčat)
CENA: 100 Kč

Vezměte si pohodlné oblečení, pitný režim zajištěn.
Nahlašujte se do 19.4.2012, hlídání dětí dle platného ceníku RC Heřmánek

kontaktní osoba: Petra Tenglerová
(psychopetra@seznam.cz, mob. 604 339 220)


 

PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT 14.2. – 6.3.2012

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Kurz zahrnuje celkem čtyři setkání:
Těhotenství s dvojčaty a porod – MUDr. Štěpán Machač, Ph.D. - gynekolog/porodník
Příprava k porodu a porod dvojčat - Bc. Ivana Pavlíková - porodní asistentka
Kojení dvojčat - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka/laktační poradkyně
Rodičovství s dvojčaty - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka

Kde: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, Olomouc – Holice
Kdy: 14.2. – 6.3.20112(vždy v úterý 16.00 – 18.00)
Cena: 800 Kč za celý kurz (doprovod zdarma)
Přihlášky a dotazy na:
Zuzana Staroštíková (739 428 048, dvojcata@dvojcata.net)
Přihlášky posílejte, prosím, nejpozději do 10.2.2011.
 

BŘEZNOVÝ PŘEDPORODNÍ KURZ (13.3.-3.4.2012) - přihlaste se!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


PŘEDPORODNÍ KURZ PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE DVOJČAT
13.3. – 3.4.2012

Kurz zahrnuje celkem čtyři setkání:
Těhotenství s dvojčaty a porod – MUDr. Štěpán Machač, Ph.D. - gynekolog/porodník
Příprava k porodu a porod dvojčat - Bc. Ivana Pavlíková - porodní asistentka
Kojení dvojčat - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka/laktační poradkyně
Rodičovství s dvojčaty - Mgr. Zuzana Staroštíková - psycholožka

Kde: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, Olomouc – Holice
Kdy: 13.3. – 3.4.2012 (vždy v úterý 16.00 – 18.00)
Cena: 800 Kč za celý kurz (doprovod zdarma)
Přihlášky a dotazy na:
Zuzana Staroštíková (739 428 048, dvojcata@dvojcata.net)
Přihlášky posílejte, prosím, nejpozději do 9.3.2012.

Březnový klub dvojčat - zrušeno - jarní prázdniny!

Březnové klubové setkání je zrušeno z důvodu jarních prázdnin!!!!

Užijte si volna a těšíme se na shledanou 3.4. 2012 od 16:30 s tématem "Dobrý zrak není samozřejností"!!!

Tým Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

KLUB DVOJČAT BEZ DVOJČAT - nově 2.úterý v měsíci!!!

Klub dvojčat bez dvojčat - 2.úterý v měsíci - nejbližší setkání 13.3.2012 - 20:00 v restauraci U Červeného volka!!!

http://www.ucervenehovolka.cz/

Máte chuť si od dětí taky někdy odpočinout?

Načerpat energii a podělit se o své starosti i radosti s ostatními rodiči dvojčat?

Představujete si relaxační víkend bez dvojčat mezi maminkami, které Vám rozumí?

To vše Vám splní Klub dvojčat bez dvojčat, který se pravidelně schází každý měsíc ve večerních hodinách na příjemném místě (pizzerie, vinný sklípek, restaurace,...) bez dětí!!

Také pořádáme odpočinkové, ale i zážitky nabité jednodenní či víkendové akce pro rodiče dvojčat a vícerčat!

 

Koordinátorka Klubu dvojčat bez dvojčat:

Petra Tenglerová - maminka dvojčátek (psychopetra@seznam.cz)

7.2.2012 - únorový klub dvojčat - KARNEVAL!!!!!!!!!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


KARNEVAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

7. 2. 2012 v 16. 30h PŘIJĎTE do herny RC Heřmánek
náves Svobody 41, Olomouc–Holice, v budově pošty
(dostanete se autobusem č. 19 nebo 23 od hlavního nádraží)

Čeká na vás malé domácí občerstvení a tombola!

Rodinné vstupné: 60 Kč + drobnost do tomboly

Těšíme se na vás!
Zuzana Staroštíková za Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, tel.: 739 428 048, email: z.starostikova@seznam.cz
Lucie Kolářová za Nedoklubko, tel.: 723 834 840, email: kolar.lucie@seznam.cz
 

KURZ ZDOBENÍ DORTŮ - přímo v Olomouci!!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Máte rádi dorty zdobené krémem?
Chcete, aby Vaše dorty byly krásné a zdařilé?

Proto je zde pro Vás
KURZ ZDOBENÍ DORTŮ
v sobotu 24.3.2011 od 10:00 do 16:00 h
v Rodinném centru Heřmánek v Olomouci,
kde se naučíte základním i pokročilým krémovým technikám!


Dozvíte se ucelené informace o vlastnostech, použití, výhodách a nevýhodách dekoračních materiálů, o sortimentu pomůcek a barev a jejich využitelnosti. Budou vám názorně vysvětleny a předvedeny osvědčené a praxí prověřené dekorační postupy, jako je potažení korpusu krémem, bordury, okraje a lemy, tečky, korálky, mušlový vzor, košíkový výplet, krémová mašle, plošné vzory a ornamenty, ploché a prostorové květiny. Získáte osvědčené recepty na těsta, náplně a krémy.

Kurz je postaven na činnostním učení – budete mít možnost si všechny předváděné techniky bezprostředně vyzkoušet a naučit se jim.

V CENĚ KURZU: Speciální zdobicí špičky a sáčky, plochá jehla na květiny, krém v tubě, hotový máslový krém a královská glazura, občerstvení. Vybavení účastníkům zůstane.

Z vlastního vybavení budete potřebovat pouze váleček, podložku a malý nožík. Přineste si kulatý promazaný korpus o průměru 15 – 18 cm a výšce cca 8 cm slabě potřený máslovým krémem – dort si odnesete domů potažený a ozdobený. Současně si ještě odnesete další dekorace, které lze dodatečně použít k ozdobení dortů.

Kurzovné je 1200 Kč, chcete-li však provést úhradu kurzovného předem na účet, platí sleva 50 Kč, tedy 1150 Kč.

http://www.aldoska.estranky.cz/clanky/kurzy-zdobeni-dortu/kurz-kremoveho-zdobeni-olomouc-holice--24.3.2012.html

Jsme prodejním místem pomůcek MEDELA!!

!!! NOVINKA !!!
Přímo v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty jsme pro vás zařídily prodejní místo pomůcek pro kojící maminky od firmy Medela!


Máme pro vás k okamžitému prodeji téměř kompletní sortiment společnosti Medela, která vyrábí pomůcky na podporu kojení http://www.medela.cz/produkty/, za ceny dle aktuálního ceníku společnosti Medela http://www.medela.cz/cenik.php


Pomůcky, které nemáme skladem, dodáme do 2. dne.


V Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty jsme pro vás každý všední den od 9 do 12 hodin!
Možno domluvit i setkání s laktační poradkyní, která poradí s kojením, ale i s výběrem pomůcek!
Kontakt: Zuzana Staroštíková / 739 428 048 / z.starostikova@seznam.cz
 

Capáčky BOUMY - showroom u nás v Centru - přijďte si je vyzkoušet!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Od ledna 2012 máme přímo v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

SHOWROOM capáčků značky BOUMY http://www.boumy.cz/

I pro Vás máme slevu 20% z ceníku na webu BOUMY - stačí si napsat o heslo na email dvojcata@dvojcata.net!

Dvojčata v kině Cinestar - středa 25.1.2012 od 18hodin - PŘIJĎTE!!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Maminky dvojčat přijměte pozvání na středeční Dámskou jízdu v kině Cinestar v Olomouci!!!

Klub dvojčat bez dvojčat tentokrát v kine!

Od 18:00 se zúčastněte předpremiéry filmu Jack a Jill (nová komedie o dvojčatech)!!!!

Čeká vás welcome drink, losování o atraktivní ceny a after party po skončení filmu!

Vezměte sebou rodinnou fotku s dětmi (dvojčaty) a dostanete dárek!!

Maminky dvojčat dostaly speciání pozvání přímo od Cinestaru!

6.12.2011 - VELKÁ OSLAVA!!! 1.narozeniny Centra prorodiny s dvojčaty s Mikulášskou nadílkou!

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


V úterý 6.12.2011 od 16:30 se na Vás moc těšíme - PŘIJĎTE NA OSLAVU PRVNÍCH NAROZENIN CENTRA PRO RODINY S DVOJČATY A VÍCERČATY !!!

Přijde i Mikuláš s andělem, připravte prosím svým dětem balíčky se vzkazem pro Mikuláše (aby věděl, za co může pochválit,...).

Máme připravený dort na oslavu - srdečně Vás všechny zveme!!

Drobné domácí občerstvení na ochutnání vítáno.

Tak tedy - ÚTERÝ 6.12.2011 od 16:30 - těšíme se na vás všechny!

 

Za tým Centra

Zuzana Staroštíková 739.428.048

PODĚKOVÁNÍ OD RODINY TROJČÁTEK

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


VŠICHNI LIDÉ DOBRÉ VŮLE ,

DOVOLTE MI, ABYCH VÁM VŠEM TOUTO CESTOU PODĚKOVALA ZA VAŠI OCHOTU POMOCI DRUHÉMU ČLOVĚKU, ABYCH SE SKLONILA PŘED VELIKOSTÍ VAŠICH SRDCÍ, PŘED VAŠÍ VELKORYSOSTÍ A DOBROTOU. JE DOBŘE, ŽE JE JEŠTĚ SPOUSTA LIDÍ NA SVĚTĚ, KTEŘÍ SI PŘES TO VŠECHNO, CO SE KOLEM NÁS DĚJE, DOKÁŽÍ ZACHOVAT LIDSKOU TVÁŘ, DOKÁŽÍ MYSLET NEJEN NA SEBE A DOKÁŽÍ PRO OSTATNÍ TAKÉ NĚCO UDĚLAT. DĚKUJI VÁM ZA POMOC MAMINCE TROJČÁTEK, I ONA JE VELICE DOJATA, KOLIKA LIDEM NÁHLE NEBYLA LHOSTEJNÁ. ZAŽILA ZLOU ZKUŠENOST, KDY BYLA DOKONCE KRITIZOVÁNA ŽENOU VYŠŠÍ FUNKCE ZA TO, ŽE SI SVÉ DĚTI ROZHODLA PONECHAT. VÍME TO VŠICHNI, DOBRO JE HLAVNĚ MEZI NÁMI, OBYČEJNÝMI LIDMI.
RODIČE TROJČÁTEK VÁM VŠEM ZE SRDCE DĚKUJÍ, PŘI KAŽDÉM PŘEDÁVÁNÍ DARŮ BYLI VŽDY HLUBOCE DOJATI, TYTO DARY PRO NĚ BYLY NEJEN PODPOROU MATERIÁLNÍ, ALE I PODPOROU PSYCHICKOU. ZA TO VÁM VŠEM PATŘÍ VELKÝ DÍK. VĚCI, KTERÉ MAMINKA NEPOTŘEBOVALA, ZŮSTALY VE SKLADU FODU, NĚKTERÉ UŽ NAŠLY SVÉ MÍSTO U NEZAOPATŘENÝCH MAMINEK V OČEKÁVÁNÍ. I ZA TYTO MAMINKY A JEJICH DĚTI VÁM MNOHOKRÁTE DĚKUJI. PŘEJI VÁM VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE, UMOCNĚNÉ DOBRÝM POCITEM, ŽE JSTE POMOHLI, KDE BYLO TŘEBA, PŘEJI VÁM, AŤ NAČERPÁTE SPOUSTU ENERGIE SE SVÝMI BLÍZKÝMI A DO NOVÉHO ROKU BYCH VÁM CHTĚLA POPŘÁT STÁLE STEJNĚ OTEVŘENÁ SRDCE JAKO DOPOSUD.

SE SRDEČNÝMI POZDRAVY
BLANKA PŘIDALOVÁ ZA FOD ZÁBŘEH
A
RODINA PACÍKOVA
 

Video z konference AKTIVNÍ RODIČOVSTVÍ (včetně Líného rodiče :-) )

Krátké video z moc povedené akce v Brně!!!

http://www.youtube.com/watch?v=-0OR2bVIF9E&feature=youtu.be

Za celý tým Centra vřele doporučujeme účast na konferenci i příští rok!

Lednový Klub dvojčat - 3.1.2012 od 16:30

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


I po Vánocích se na Vás těšíme!!!

Přijďte si popovídat a odpočinout na setkání s ostatními rodinami s dvojčaty!

V úterý 3.1.2012 od 16:30 bude připraven čaj, káva a vánoční cukroví :-)

Za tým Centra se na setkání těší Zuzka Staroštíková

 

Kvalitní české sedací pytle - PRO DVOJČATA SLEVA 10%

Využijte jedinečnou nabídku!!!!!

Pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty jsme ve spolupráci s firmou http://www.sandbag.cz  připravili SLEVOVÉ KUPONY - 10% SLEVA NA NÁKUP - stačí si jen vybrat tvar, barvy, velikost...

Vzorník barev je k vidění v Centru!

SEDACÍ VAKY JSOU DOSTATEČNĚ VELIKÉ I PRO VAŠE 2, 3, 4.. DĚTI :-)

Jsou to kvalitní české sedací pytle, které OPRAVDU VYDRŽÍ - vyrábí se již 8. rokem a dosud nebyla žádná reklamace - a to svědčí o kvalitě a poctivosti výrobku!

 

Pro objednávku se slevou nás kontaktujte na dvojcata@dvojcata.net

Setkání KLUB DVOJČAT BEZ DVOJČAT - úterý 18.10.2011

Milé maminky,

zvu Vás tímto opět na setkání Klubu dvojčat bez dvojčat, které proběhne v ÚTERÝ 18. 10. 2011 od 20:00 hodin již tradičně v restauraci U ČERVENÉHO VOLKA na Dolním náměstí v Olomouci.

Prosím, písněte mi, zda příjdete :-)Na setkání se těší

Romana Králová
tel. 603 811 113

Nejbližší předporodní kurz pro rodiče dvojčat - 8.11. - 29.11.2011

Předporodní kurz pro nastávající rodiče dvojčat bude probíhat od 8.11.. do 29.11.2011:

8.11.2011 Příprava k porodu a porod dvojčat

15.11.2011 Kojení dvojčat

22.11.2011 Rodičovství s dvojčaty

29.11.2011 Těhotenství s dvojčaty a porod

Setkání začíná vždy v 16hodin v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

PŘIHLÁŠKY NA DVOJCATA@DVOJCATA.NET

Podrobnosti o jednotlivých setkáních najdete http://www.dvojcata.net/predporodni-kurzy
 

Potřebujete něco prodat po svých dvojčatech? Nebo naopak něco nového, většího, lepšího... sháníte??

Na našich webových stránkách vám nabízíme prostor pro Vaše inzeráty - PRODÁM / KOUPÍM!!

http://www.dvojcata.net/prodam

http://www.dvojcata.net/koupim

 

Zadání inzerátu je opravdu jednoduché - zkuste to sami!

 

V případě dotazů, nejasností či připomínek mi prosím napište na dvojcata@dvojcata.net.

Zuzana Staroštíková

Omlouváme se - stránky jsou v rekonstrukci!

Děkuji za pochopení...

Zuzana Staroštíková a tým Centra

Letní předporodní kurz pro rodiče dvojčat - 12.7. - 2.8.2011

Letní předporodní kurz pro nastávající rodiče dvojčat bude probíhat od 12.7. do 2.8.2011:

12.7.2011    Příprava k porodu a porod dvojčat

19.7.2011     Kojení dvojčat

26.7.2011   Rodičovství s dvojčaty

2.8.2011   Těhotenství s dvojčaty a porod

Setkání začíná vždy v 16hodin v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

PŘIHLÁŠKY NA DVOJCATA@DVOJCATA.NET

Podrobnosti o jednotlivých setkáních najdete http://www.dvojcata.net/predporodni-kurzy
 

Předporodní kurz - srpen/září 2011

Další letní předporodní kurz pro nastávající rodiče dvojčat bude probíhat od 16.8. do 6.9.2011:

16.8.2011 Příprava k porodu a porod dvojčat

23.8.2011 Kojení dvojčat

30.8.2011 Rodičovství s dvojčaty

6.9.2011 Těhotenství s dvojčaty a porod

Setkání začíná vždy v 16hodin v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

PŘIHLÁŠKY NA DVOJCATA@DVOJCATA.NET

Podrobnosti o jednotlivých setkáních najdete http://www.dvojcata.net/predporodni-kurzy
 

Další setkání Klubu dvojčat - úterý 6.9.2011 - 16:30

Přijďte si popovídat, jak bylo o prázdninách!!!

Těšíme se na vás opět v úterý - 6.9.2011 a začínáme klasicky v 16:30!

Tým Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Burza PODZIM/ZIMA 2011 - i pro DVOJČATA

Ke staženíSoubor (docx)

KDY: 1.10.2011, 9.00-13.00h
KDE: Rodinné centrum Heřmánek,
Olomouc-Holice - suterén mateřské školy
CO: dětské oblečení, obuv, sportovní potřeby, vozítka, hračky a další vybavení pro děti
VSTUP VOLNÝ
Více informací o burze a kontakt pro prodávající, kteří se musí registrovat nejpozději do 26. 9. 2011:
Mgr. Barbora Žďárková,
e-mail: baruspol@seznam.cz,
mobil: 775 699 722
Výběr věcí od prodávajících: 30. 9., 16.00-18.00h
Výdej neprodaných věcí a výplata: 1. 10., 13.30-14.30h
 

KLUB DVOJČAT - úterý 4.10.2011 - nástup do MŠ + ZŠ u dvojčat

Přijdte se za námi podělit o rady, tipy a zkušenosti s nástupem dětí do mateřské nebo základní školy!

Zveme vás na podzimní setkání rodičů dvojčat !

 

Těšíme se na vás v úterý 4.10.2011 od 16:30!

Čaj, káva a dobrá nálada bude připravena

Nejbližší Klub dvojčat - úterý 7.6.2011 od 16:30

Náhled PDF souboru: (stáhnout)


Klub dvojčat a vícerčat Olomouc zve všechny děti a rodiče na
Poslední předprázdninové setkání
Pro děti je připravená vybavená herna, knihovnička i tvoření, …
Pro rodiče čaj, káva a příjemně strávené odpoledne!

Setkání opět proběhne opět první úterý v měsíci, tzn.
v úterý 7.6.2011 od 16:30

Kontaktní osoba:
Zuzka Staroštíková (739 428 048, z.starostikova@seznam.cz)
 

Setkání rodičů dvojčat - BEZ DĚTÍ!

Milé maminky,

zvu Vás tímto opět po prázdninové pauze na setkání Klubu dvojčat bez dvojčat, které proběhne v ÚTERÝ 20. 9. 2011 od 20:00 hodin již tradičně v restauraci U ČERVENÉHO VOLKA na Dolním náměstí v Olomouci.

Prosím, písněte mi, zda příjdete :-)

Na setkání se těší

Romana Králová
tel. 603 811 113