Facebook Centrum Pro Dvojcata Logo Daruj

O konferenci

Pozvánka

Olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty se letos poprvé ocitne v roli pořadatele unikátní akce a kteří ...

Pozvánka

Olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty se letos poprvé ocitne v roli pořadatele unikátní akce meziregionálního setkání organizací a odborníků, kteří pracují s rodinami s dvojčaty/vícerčaty.

Ve středu 12. 11. totiž pořádá celodenní konferenci s názvem „Život s dvojčaty – dvojnásobná radost“a naváže tak na předchozí dva ročníky, jež se konaly v Praze. Pozvání přijali odborníci z různých oborů, kteří se v rámci své profese denně setkávají s rodinami s dvojčaty či vícerčaty.

V dopoledním programu se můžeme těšit na povídání, jak, proč a jak často vlastně vznikají dvojčata/trojčata, jak je to s vícerčaty po porodu a zda lze vůbec dvojčata/trojčata kojit. Dozvíme se novinky z Fakultní nemocnice Olomouc, kde se každý rok narodí přes 70 párů dvojčat a jedna trojčata. Zazní rovněž příspěvky pojednávající o psychologii rodin s dvojčaty či o specifických situacích, jako je umístění vícerčat do náhradní rodinné péče.

Zahraniční přednášející letos přijedou ze Slovenska a přivezou zajímavou přednášku na téma „Sebeúcta a porovnávání dvojčat v období adolescence“. O tom, jaké je to ztratit dvojče nám poví mgr. Klára Vítková Rulíková, ředitelka Klubu dvojčat a vícerčat,o.p.s., která nám také prozradí, jaké je to starat se o známou rodinu s prvními a jedinými českými paterčaty.O

Za olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty promluví ředitelka centra, Mgr. Zuzana Staroštíková, která představí projekt Asistent do rodiny s dvojčaty/vícerčaty. Díky němu již v rodinách v Olomouci a okolí zdarma působí 15 dobrovolníků – asistentů, kteří pomáhají se zvládáním každodenního náročného života s vícerčaty. Program Asistent do rodiny s dvojčaty/vícerčaty navazuje na úspěšný projekt Plzeňského klubu dvojčat, kde působí asistenti u rodin již 4. rokem.

Konference je akreditována Asociací klinických psychologů ČR - pobočka Olomouc pod jednacím číslem AKPČR-OL/OK/17/2014.
Kreditní hodnocení akce dle vyhlášky č.4/2010 Sb.:
4 kredity za pasivní účast
10 kreditů vlastní přednáška, poster
5 kreditů spoluautor

Konference se koná 12. 11.2014 v kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje pod záštitou náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Yvony Kubjátové.

Doprovodnou akcí konference je i slavnostní Den otevřených dveří v nových prostorách Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, který se koná o den dříve, tedy 11. 11. 2014 od 9 do 17 hodin. 

Tisková zpráva - konference 2014

Fotogalerie - konference 2014

Podívejte se jak probíhala konference "Život s dvojčaty - dvojnásobná radost" 12.11.2014 v ...

Fotogalerie - konference 2014

Podívejte se jak probíhala konference "Život s dvojčaty - dvojnásobná radost" 12.11.2014 v Olomouci.

FOTOGALERIE