Facebook Centrum Pro Dvojcata Logo Daruj

Aktualita - KURZ kreslení MANDALY - 28.4.2017

KURZ kreslení MANDALY - 28.4.2017

KDYŽ ROZKVETE MANDALA - celodenní kurz kreslení MANDALY. 

OLOMOUC 28. DUBNA 2018 od 9 - 16 hod.

Získejte know-how, jak si vytvořit svou mandalu. Odnesete si krásný obraz dle Vaší fantazie, pocitů a kreativity. Strávíte den v klidné atmosféře, odpočinku a relaxace při tvoření. Každý obraz je originál. Kurz je vhodný pro začátečníky.

Co s sebou?
obyčejnou tužku
gumu
strouhátko
pastelky (ne akvarelové)
pravítko 30 cm
úhloměr
kružítko

Lektorka Mgr. Zuzana Krulová se kreslení věnuje, protože ji to nesmírně baví. Mandaly pro ni představují sílu, krásu a rozmanitost. Ráda předá své know-how a zkušenosti aby i vy jste zvládli vytvořit svou jedinečnou mandalu. Na Zuzčinu práci se můžete podívat ZDE.

Na kurz je nutné přihlášení na email: zuzana.krulova@email.cz.
Cena kurzu činí 1200Kč / osoba. Počet míst je omezený. Na místě si můžete uvařit čaj či kávu. Počítáme i s obědovou pauzou - je možné si jídlo ohřát v mikrovlnce, nebo objednat z nedaleké restaurace, nebo si zajít na oběd. Papuče jsou k dispozici :)

CO JE VLASTNĚ MANDALA? A CO ZNAMENÁ?
Mandala znamená kruh nebo dokonce magický kruh. Je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele. Pokud tvoříme nebo sledujeme pravidelné obrazce mandaly, duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. Při práci s tímto systémem dochází k lepší spolupráci levé a pravé mozkové hemisféry a k řadě dalších harmonizačních pochodů.
Mandala krásně působí v interiéru a je dominantou prostoru.